Finanční pomoc pro Ukrajinu

Naléhavě vás prosíme, připojte se k finanční pomoci lidem v zasažených oblastech Ukrajiny, která je nutná i pro evakuaci obyvatel do bezpečí. NF Nehemia na Ukrajině dlouhodobě pomáhá a díky vám se již nyní nasbíralo 4,3 mil korun. Své dary můžete zasílat prostřednictvím QR kódu, nebo na č. ú. 1057340/2060, var. s. 1009.

Zde nejnovější informace o evakuovaných dětech z Otčího domu. Nyní jsou všichni v bezpečí na místě ve Freiburgu. Všech 169 dětí a 28 dospělých. Všichni musejí projít PCR testy. Jeden muž se však musel vrátit zpět bojovat za Ukrajinu. Roman K. vám mnohokrát děkuje za vaší podporu i modlitby.

Jiní na Ukrajině zůstávají, aby jako církev byli pomocí pro všechny kolem. Nabízí zázemí, potraviny i praktickou pomoc. Jsou zde i svědectví o nadpřirozeném Božím jednání. Jeden voják popisoval: “Jakoby neviditelná ruka odrážela střely namířené proti nám.“ Bůh naplňuje svá zaslíbení z Žalmu 91.

Pokud se chcete zapojit i prakticky do pomoci lidem mířící do ČR a máte možnost ubytování či jiné pomoci, prosím vyplňte dotazník, který vyvěsila Diakonie. Dotazník zde

NF Nehemia má více než 30leté vazby na Ukrajině. Naši pomoc pravidelně směřujeme do dětských domovů, podporujeme práci místních pastorů, kteří slouží HIV pozitivním dětem, lidem bez domova či uprchlíkům v Doněcké oblasti a jsme s nimi v pravidelném kontaktu.

Dlouholeté obavy z válečného konfliktu se nyní naplnily. Lidé ztrácejí naději a sílu. Rádi bychom naše pracovníky i přátele na Ukrajině podpořili.

Ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách jsme dostali další zprávy:
V. Bednář: Omlouvám se, že vám píši tak brzy ráno, ale od páté hodiny mi píší pastoři z Ukrajiny, že začal vojenský útok. Výbuchy bomb jsou slyšet z Charkova, Mariupolu, Kyjeva a dalších měst. Děti z dětských domovů z Kyjeva, Mariupolu a Slavianska evakuují na Západní Ukrajinu. Prosím modlete se, aby Bůh zastavil válku a ochránil své děti na Ukrajině.

Felagund: Pravé jsem měl přistávat na Ukrajině. Měl jsem se setkat s několika pracovníky. Neodletěl jsem. Lidé utíkají na západní Ukrajinu. Pastoři mi píší, ať se modlíme. Modleme se za pokoj pro Ukrajinu.

Před týdnem…
Lidé v našich sborech i mimo ně jsou ze stávající situace vyděšení. Schopní a obdarovaní služebníci opouštějí Ukrajinu a hledají pro sebe a rodinu „lepší“ zázemí.
Církev na Ukrajině je velmi početná, nicméně i současný stav na Ukrajině přispívá k tomu, že mladí a schopní lidé odcházejí a pastoři nemají komu předat službu. Tato situace má vliv nejen na tamní sbory, ale i na celou Evropu.

1 Jan 5/14
„Toto je smělá důvěra, kterou k němu máme: Kdykoli o něco prosíme podle jeho vůle, slyší nás.“

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.