Koffele

Děti Etiopie -město Kofele

Variabilní symbol – 1202


Pokud byste chtěli nějaké dítě podporovat, pište na office@nehemia.cz nebo na tel: 703 438 026. Momentálně volné děti k dispozici
zde.

Geografie: Kofele leží v jižní Etiopii v nadmořské výšce 2695 m v regionu zvaném Oromia.

Demografie: Celkový počet obyvatel přesahuje 13 tisíc, což znamená, že od roku 1994 došlo k pětinásobnému nárůstu obyvatel. V posledním desetiletí je zde dominantním náboženstvím islám a z toho důvodu je 95 % obyvatel praktikujících muslimů.

Historie: Město bylo založeno v roce 1910 jako strategická zastávka pro dálkové karavany, kde obchodníci nacházeli zázemí k odpočinku a především přístup k pitné vodě. V roce 1930 zde založili švédští misionáři malou školu.

V září 2006 jsme v Kofele otevřeli vzdělávací projekt pro 50 dětí. Postupem času jsme počet dětí rozšířili až na současných 200 dětí. Vzdělávání v Kofele je výrazně pod celonárodně již tak nízkou úrovní. V průměru školu navštěvuje jen těžko uvěřitelných 40 % místních dětí. Cílem naší pomoci je zajistit dětem kvalitní základní vzdělání, a tím pádem i lepší perspektivu při studiu na střední, případně vysoké škole a poté snazší uplatnění na trhu práce. Celý projekt má přímou návaznost na místní společenství církve v Kofele a je zaštítěn církví Ethiopia Mulu Wongel Amagnoch Church.

Měsíční náklady na podporu jednoho dítěte jsou 500 Kč. Vzhledem k výši celé částky není nutné, aby jeden sponzor „pokrýval celé dítě“, ale je běžnou praxí, že na jedno dítě přispívá více sponzorů.

V částce jsou zahrnuty školní pomůcky, školní uniformyaktovky, ošacení, lékařská péče a strava. Každý sponzor dostává dvakrát ročně osobní informace a aktuální fotografii podporovaného dítěte.

Dlouhodobá perspektiva projektu: Dle jednání správní rady Nehemia máme zájem udržet počet podporovaných dětí v projektu v počtu současných 200 dětí.

Pokud máte zájem podílet se na změně života etiopských dětí, kontaktujte prosím naši kancelář. E-mail: tereza.zapletalova@nehemia.cz, telefon: 703 438 026.

Základní informace o formě podpory také zde.
Informace o průběhu vzdělávání v Etiopii zde

Projekt Děti Etiopie – město Kofele můžete podpořit pravidelným sponzorováním konkrétního dítěte či jednorázově, a to prostřednictvím č. ú. 1057340/2060 (případně 100113352/0300) s variabilním symbolem 1202.