V. Bednář – Chorvatsko

Variabilní symbol 2101

Václav Bednář fotoGeografie: Vašek Bednář žije se svou manželkou a dvěma syny v Havířově a od roku 1991 je členem Apoštolské církve v Havířově.

Historie: Již od svého obrácení v roce 1991 vnímá silné Boží povolání do zemí bývalého Sovětského svazu. Od roku 1996 do roku 2001 byl vedoucím Nadačního fondu Nehemia. V současné době je misionářem sboru Apoštolské církve v Havířově.

Popis projektu: Vašek začal od roku 2015 pravidelně dojíždět do chorvatského Daruvaru s cílem podpořit místní církev. V Daruvaru žije poměrně velká skupina českých přistěhovalců, kteří zde již v minulosti zapustili své kořeny. Daruvarský sbor je početně velmi malý a nyní má jen 9 členů. Proto se Vašek za podpory havířovského sboru rozhodl pomoci mobilizovat a povzbudit zdejší církev a zároveň posílit řady mladší generace.
V minulosti byl zapojen do projektu Podpora dětských domovů a práce na ulici s dětmi na Ukrajině, který spravuje NF Nehemia. Pravidelně s manželkou Dankou jezdili na Ukrajinu, kde se prakticky podíleli na práci mezi dětmi, a to jak na ulici, tak přímo v křesťanských dětských domovech v Kyjevě, Chotově, Apostolovu, Tlumači, Mariupolu, Žlutých Vodách a Vinnici. Každý rok pořádali letní misijní výjezdy do dětských domovů. Součástí jeho služby bylo kázání a organizování seminářů v různých ukrajinských církvích, hlavně ve sborech Spasení v Petrivském a Vasylkově, ve sborech v Krivém Rogu, Apostolovu, Kolomyji a Ivanofrankovsku.

Dlouhodobá perspektiva projektu: Vašek chce více rozvíjet službu v daruvarském sboru, evangelizačně působit v jeho okolí, modlitebními výjezdy podporovat místní církev, podporovat práci pastora Mirka Petroviče a pozvednout místní sborovníky.

Aktuální stav projektu: Vašek nyní dojíždí do Daruvaru pravidelně 5 x ročně na dobu tří týdnů a v létě rozšiřuje program o misijně-evangelizační výjezdy z ČR. Během roku také plánuje krátkodobé modlitební výjezdy přímo do města Daruvar.

Pokud byste rádi podpořili službu Vaška Bednáře v Daruvaru můžete se zapojit do misijních výjezdů v létě nebo modlitebních výjezdů během roku nebo jej finančně podpořit prostřednictvím čísla účtu NF Nehemia 1057340/2060, var. symbol 2101.

Zprávy z minulosti při hledání nového konkrétního místa působení
Moldavsko 2015 – podrobněji zde
Bosna – podrobněji zde
Ukrajina – podrobněji zde