Jimma

Děti Etiopie – město Jimma

Variabilní symbol – 1204

Od ledna 2022 přibíráme dalších 10 dětí z města Jimma (celkem tedy již 200). Zájemci o podporu se prosím hlaste na office@nehemia.cz nebo na tel: 703 438 026.
Momentálně volné děti k dispozici zde

Příběh jednoho malého chlapce najdete zde

Geografie: Jimma je největším městem v jihozápadní části Etiopie. Leží 1780 m n. m.

Demografie: Celkový počet obyvatel města Jimma je 207 500. Největší počet obyvatel patří svým vyznáním k ortodoxním křesťanům s téměř 47 %. Druhou nejsilnější skupinou co do vyznání jsou muslimové s 39 %. Protestanté zahrnují zbylých 13 % a 1 % jsou jiná náboženství.

Historie: Jimma byla až do pozdního 19. století hlavním městem Oromského království. Klíčová byla poloha města, protože leželo na jedné z významných obchodních cest tehdejší Etiopie. V 60. letech zde bylo situováno největší tržiště celého regionu, které denně navštívilo až 30 000 lidí. V době italské okupace se Jimma měla stát významným centrem islámského učení, aby byl oslaben vliv pravoslavné církve. Přestože šlo o pouhý záměr, je do dnešních dnů otisk islámu znatelný. Zdejší mezinárodní letiště a univerzita dělají z Jimmy pulzující aglomeraci.

Počátek podpory. Projekt podpory nejchudších etiopských dětí jsme započali v říjnu roku 2010. Byl to zároveň náš druhý vzdělávací projekt. Naše aktivity jsou i zde směrovány na vzdělání dětí z okraje společnosti. Většina dětí, které jsou v programu, pochází z leprotických rodin. Lepra je v místních podmínkách jasnou vstupenkou na samé dno společnosti, kde lidé nemají sebemenší šanci na jakýkoliv posun směrem k „lepší budoucnosti“. Vzdělání a preventivní léčba jsou pro tyto děti nadějí na obrat s osudem lepším, než jaký mají jejich rodiče.

Měsíční náklady na podporu jednoho dítěte jsou 500 Kč. Vzhledem k výši celé částky není nutné, aby jeden sponzor „pokrýval celé dítě“, ale je běžnou praxí, že na jedno dítě přispívá více sponzorů. V částce je zahrnuta podpora pomůcek pro vzdělání, ošacení, lékařská péče a strava. Každý sponzor dostává dvakrát ročně osobní informace a aktuální fotografii podporovaného dítěte.

Dlouhodobá perspektiva projektu: Dle jednání správní rady Nehemia máme zájem projekt ve městě Jimma nejen nadále podporovat, ale také rozšířit a pomoci místní práci rozvinout i o další pomoc kromě podpor vzdělávání dětí.

Ano, chci podporovat dítě z Etiopie. Pokud máte zájem podílet se na změně života etiopských dětí, kontaktujte prosím naši kancelář. E-mail: mcaskova@nehemia.cz, telefon: 739 584 118.

Základní info o podpoře dětí v kostce zde
Informace o průběhu vzdělávání v Etiopii zde

Způsob platby: Děti můžete podporovat pravidelnou měsíční částkou prostřednictvím č. ú. 1057340/2060 (případně 100113352/0300) s variabilním symbolem 1204. Podpořit je však můžete i jednorázově jakoukoliv částkou.