Misie: Co život přináší

MP. Nevím, kolik z vás četlo náš poslední zpravodaj, který se zaměřoval na moc chvály. Rád bych zde citoval jednoho muslima, který řekl: „Jsem muslim a jsem ohromen, jak moji křesťanští přátelé uctívají Boha zpíváním. Doslova pláču, když slyším jednu chválu, kterou zpívají. Je tak čistá a na srdci hřející.“

Daná chvála byla o Božím odpuštění, lásce a narozeném dítěti, skrze které přišla Boží záchrana.

Jestli mluvíme někdy o tom, že do života křesťana patří čtení Božího slova, modlitba a půst, patří tam stejně tak i chvála – zpěv.

Procházíme duchovními útoky, různými osobními problémy v rodině, ve vztazích, v práci či službě nebo ve škole? Tak chvalme Boha chválami a zpěvem uprostřed těchto situací!! Začněme vyhánět temnotu a problémy v našem životě postojem chvály Tomu, který byl na počátku, když tvořil svět a nás.

Upřímně říkáme, že nějakým způsobem poslední půlrok je nejnáročnějším časem za celou dobu, co tu jsme – duchovně, emocionálně i fyzicky. Jestli ale něco proráží všechny ty věci, tak jsou to i CHVÁLY (mimo modlitby, Boží slovo a půst), které jdou slyšet v našem bytě, někdy i z našeho balkónu na ulici, někdy jsou jen a jen pro naši rodinu či jen osobní záležitostí při ztišení.

Přejeme vám, aby se zpěv a chvála (pokud to tak není) staly ve vašich životech základem pro uctívání, díkůvzdání i duchovní boj. Konec konců v nebi chvála zní a bude znít neustále, protože On je hoden přijmout slávu, čest a chválu MEZI VŠEMI A SKRZE VŠECHNY NÁRODY.

Jeden člověk řekl: „Předávání dobré zprávy je jako chození po pěšině v džungli. Dělá-li se to pravidelně, pěšina je čistá a široká. Zanedbává-li se to, tráva roste a přerůstá i do pěšiny a začíná překážet.“

Jeden obrácený muslim z Jemenu řekl našemu vedoucímu: „Prosím, pamatujte, že my nemáme žádné duchovní dědictví. My nemáme žádné modlící se rodiče či prarodiče. Nemáme žádné duchovni maminky a tatínky. Sehnat peníze je lehčí. Najít však lidi, kteří nás přikryjí svými modlitbami, je daleko těžší.

Kéž nás PJK drží na kolenou v modlitbách a přímluvách za ty, kteří nemají žádné duchovní dědictví těch, kteří by se modlili. Celý Arabský poloostrov je v tomto stavu. Jsou tam lidé, kteří jsou první generací místních přímluvců za svou zem – jaká milost, ale i výzva pro církev v jiných zemích, aby toto i jiná území přikrývala svými modlitbami.

Pokud byste chtěli podpořit misii manželů 4M použijte prosím č. ú. 1057340/2060, v. s. 1101

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.