Plný radosti

Plný radosti. Osobní. Srdečný. Takový je populární televizní pořad „Čas uctívání“ misijní organizace Elam, která oslovuje lidi pro Krista a je požehnáním pro věřící po celém Íránu.

Fatemah byla v depresích, závislá na alkoholu a uvažovala o sebevraždě. Když si pustila televizi, narazila na program „Čas pro uctívání“. Když zaslechla poselství o naději, rozplakala se.

Fatemah během telefonního hovoru s naším následným týmem vydala svůj život Kristu. Později ještě dodávala: „Ježíš mi dal naději a nový život.“ Je osvobozena od závislosti a dál je vedena, jak správně jednat.

Každý týden slýcháváme nové příběhy lidí, kteří byli dotčeni tímto satelitním programem. Půl hodiny se můžou jak izolovaní věřící, tak i různé domácí podzemní církve připojit ke zpěvu a modlitbám a čtení z Bible. Jeden z vedoucích se s námi podělil o krátký příběh. „Uctívali jsme Boha prostřednictvím vašeho programu. Díky vaší službě můžeme pevně stát. Chtěli bychom vám jen říct, pokračujte v tom. Vaše služba je plodná
a Pán Bůh si ji používá.“

Prosím, připojte se k nám a modlete se spolu s námi, aby dopad satelitního vysílání byl ještě větší a mnozí jako Fatemah byli zasaženi. Obzvláště izolovaní věřící a podzemní sbory. A také se prosím modlete za podpůrný tým, který chystá další sérii natáčení.

Zasílání Biblí a růst církve. Každý den přichází stále více Íránců ke Kristu a prosí o Bible.
„Prosím, pošlete mi Bibli,“ žádá Hossein poté, co se díval na křesťanský televizní program v perštině.
O měsíc později opět zavolal se slovy: „Dostal jsem Bibli a nyní čtyři lidé z naší rodiny uvěřili v Ježíše. Prosím, mohli byste mi těch Biblí poslat více?“

Reza, nový nadějný vůdce pro íránskou církev, si poprvé přečetl úplně celou Bibli – dříve vůbec tato možnost nebyla. Od této chvíle je ve sdílení evangelia horlivější než kdykoliv předtím.

Íránci touží po Biblích. Mona se rozhodla následovat Ježíše. Toužila po Bibli, a když ji získala od jednoho z církevních zakladatelů, byla přemožena radostí. Okamžitě tomuto muži zavolala: „Mohla bych prosím dostat ještě jednu? Můj bratranec ji u mě uviděl a naléhal – prosím, nemohl bych taky dostat jednu Bibli? Chtěl bych si ji přečíst!“

275 Kč v přepočtu postačí na jednu Bibli pro ÍránS takovým počtem lidí, kteří hladoví po Božím Slově, přichází také jedinečná příležitost přitáhnout Íránce ke Kristu a posílit církev prostřednictvím široké distribuce. Tak, jak se dostává Boží Slovo do rukou Íránců a mění jejich srdce, jsme přesvědčeni o tom, že Írán může být proměněn láskou Ježíše Krista.

Službu můžete podpořit prostřednictvím čísla účtu 1057340/2060, v.s. 1004.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.