Kavkaz: Dárky pro děti

Vánoční akce, která je i součástí projektu Kráva do každé rodiny přinese vždy potěšení a povzbuzení nejen dětským srdcím.

Vánoce jsou obdobím, kdy se lidé všech věkových kategorií těší na něco výjimečného, na radost a štěstí, na blížící se svátky a na velmi zvláštní atmosféru. Pro obyvatele Voschod 2 je to také zvláštní čas, čas, kdy děti i dospělé čekají dárky a samozřejmě vánoční setkání. A pro nás věřící je to čas konat dobro a sdílet s lidmi dobrou zprávu. To je ten druh dobra, ve kterém i Nehemia pomáhá!

Každý rok na konci prosince je v našem sboru rušno: někteří shánějí a balí dárky, jiní zdobí místnost, další připravují program pro děti: celý náš tým neúnavně pracuje a každý dává do společného díla srdce i duši.

25. prosince 2021 jsme uspořádali uvítací jarmark. Přímo na půdě našeho sboru, vyzdobeného věnci, betlémem a jedličkou, se konala slavnostní oslava se spoustou her, které vedl Santa Claus (Děda Mráz). Venku jsme nabízeli hostům zdarma čaj, kávu a kakao a čerstvě připravené vafle. Ti, kterým byla zima, se mohli ohřát u ohně a zároveň si s ostatními popovídat.

Po skončení venkovních her byly děti a jejich rodiče pozváni do sálu na slavnostní koncert, kde si děti z nedělní školy Hope připravily písně a básně o narození Ježíše Krista. Vše bylo velmi pestré a dojemné, vystoupily i ty nejmenší děti, všechny se velmi snažily a byly pečlivě připravené! Závěr koncertu patřil dětskému vokálnímu souboru Tropinka, který si mnozí oblíbili.

Po koncertě dostalo všech 300 dětí sladké dárky, které obsahovaly hlavní překvapení – dětskou Bibli! Dalších 200 dárků odvezli naši dobrovolníci do odlehlé severoosetské vesnice Voschod 2. I tam to byla opravdová oslava!

Dárky jsme také poslali dětem (200) do Dagestánu. Jsou to děti z chudých rodin, a přestože dostaly dárky z rukou křesťanů, byly velmi vděčné. Mnozí rodiče se neubránili slzám.

V loňském roce jsme zorganizovali týmy dobrovolníků, kteří navštěvovali rodiny v jejich domovech, takže jsme oslovili asi 200 rodin z Voschodu 2. To vše díky NF Nehemia, který jako věrný přítel již mnoho let poskytuje pomoc z daleké České republiky. Každé dítě i rodič ví, že prostředky na dárky se sbírají po celé České republice, že se mnoho lidí dělí o to, co mají, a hlavně se dělí o teplo svého srdce, protože na něco takového nelze zapomenout nebo zůstat nevděčný. Všichni tito lidé z Voschodu 2 posílají lidem do ČR spoustu vřelých slov o vděčnosti. Jsou to ty nejchudší rodiny a rodiny s mnoha dětmi. Ano, byl to nádherný čas. Díky Bohu!

Projekt Kráva do každé rodiny můžete darem na účet 1057340/2060, v. s. 1101.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.