Jaký byl kurz Kairos v Pelhřimově?

V listopadu proběhl historicky 1. kurz Kairos v Češtině! Mám radost, že jsme jej společnými silami zvládli zpracovat a všechny materiály přeložit, upravit a připravit pro budoucí studenty a účastníky. Tímto bychom chtěli také poděkovat všem dobrovolníkům a pomocníkům, kteří se jakkoliv do překladu zapojili. Bez vás bychom to nezvládli!

Jsem z kurzu nadšená, protože vidím, že skutečně proměňuje člověka, burcuje, mobilizuje i občerstvuje. Člověk má po skončení novou chuť sloužit a být požehnáním pro své okolí. Nyní už vám tedy nezbývá nic jiného než sami zakusit jeho výjimečnost! Níže si přečtěte první ohlasy…

V. a P. Kolblovi: S manželem jsme se přihlásili na kurz KAIROS s tím, že je to ideální způsob jak strávit naše líbánky. Týden od každodenních povinností, studium Písma, zpracovávání jednotlivých úkolů a čas strávený se sourozenci v Kristu předčil naše očekávání! Bůh nás utvrdil v tom, že spojil naše životy proto, abychom šířili Jeho slovo do nezasažených národů, a my se těšíme na výzvy, které náš společný život přinese. Věříme, že tento kurz by měl absolvovat každý člověk, který vydal svůj život Bohu, bez rozdílu, jestli se chystá šířit „dobrou zvěst“ na území svého bydliště, anebo za hranicemi!

J. Bartík: Měl jsem příležitost strávit minulý týden na kurzu Kairos. Je to už dva roky, co jsem jel absolvovat kurz poprvé, a pořád ve mně z něj přetrvává velké nadšení. I když si člověk musí vyšetřit pět dní, zatím nikdo ani chvíli nelitoval, a to se tam některým ani nechtělo! Odjížděli občerstveni, protože Pán Bůh k nim mluvil. Kurz je velice intenzivní, za to dává obrovský prostor pro Boží jednání v životě. Doslova se dotknete Božího srdce, a to ti, kteří mě více znáte, víte, že takovými vznosnými slovy spíše šetřím. Studium začíná od poctivého biblického základu, s historickou nástavbou, která se přelije do kulturního a světového kontextu. Vloni jsme se společně s Nehemií rozhodli, že to stojí za to, a kurz jsme začali překládat do češtiny, aby byl dostupný celé české církvi, bez ohledu na denominaci. Bylo to náročné, ale i díky pomoci mnohých se to podařilo dotáhnout do konce včetně dabingu, příruček a powerpointů. Díky Bohu za to. Teď už nezbývá, než se taky zapojit. Chci Vám poděkovat za podporu a modlitby.

A. Rybáriková: Nenechá člověka ve stavu, v jakém přijel!

J. Římanová: V českém křesťanském prostředí, které jsem zažila, je to revoluční pohled hlavně na misijní Boží srdce již ve Starém zákoně a přecházející do Nového zákona. Najednou je Velké poslání to jediné, co má cenu předat ostatním.

M. Riech: Bylo velice povzbuzující potkat se a celý týden trávit čas s tak nadšenými lidmi a do Božích věcí odhodlanými lidmi. Osobní svědectví, motivační videa, nový pohled na Boží slovo a Velké poslání.

V. Ptáček: Křesťanský kurz, ve kterém se lidé mohou dozvědět důležité informace o svých povinnostech jako křesťanů a povzbuzení k tomu, aby se obraceli noví lidé. Vedení k pravé službě.

D. Bednářová: Docela objevný, dobré společenství. Měl by se povinně dostat do sborů a ke všem nově obráceným jako základní vyučování.

V. Bednář: Inspirující, burcující, zajímavý, bohatý, prostě super.

V. Cupalová: Kurz Kairos napomáhá uvědomit si, jak je misie v Božím srdci důležitá a jak je důležité si nenechat dobrou zprávu pro sebe, ale předávat ji dál lidem kolem sebe.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.