Írán: Zlodějka kabelek

Elam. Stále se setkáváme s novými příběhy o tom, jak Íránci přicházejí ke Kristu právě na základě čtení Nového zákona. Jako například Shirin, která se na počátku tohoto roku začetla do Nového zákona. Na vnitřní obálce bylo telefonní číslo pro případ, že by se čtenář rád dozvěděl něco více. Shirin měla při čtení mnoho otázek, a tak na dané číslo zavolala. Telefon zvedla Zahra, která ji vysvětlila, kdo je Ježíš.

Zlodějka kabelek. Volaly si spolu několik týdnů, až Shirin uvěřila. Poté však učinila neobvyklé vyznání. Přiznala se, že Nový zákon našla v ukradené kabelce. „Jsem zlodějka kabelek,“ vysvětlovala dále. „Běžně ukradnu 8 kabelek denně. Ale za poslední dva týdny, od té doby, co se učím o Ježíši, už dál krást nedokážu. Nedávno jsem ukradla jen jednu a cítila jsem se strašně provinile.“

Zahra pomohla Shirin najít práci, tak aby se dokázala postarat o své tři děti a nemusela již více krást. Dokonce začala s námi studovat Bibli a je napojená na naši církev. Její pozoruhodný příběh nám připomíná, že Bůh stále mocně jedná a usvědčuje lidská srdce a skrze své Slovo přitahuje lidi k sobě.

„Prosím, pošlete mi Bibli,“ napsal jeden íránský mladík poté, co se díval na perský křesťanský TV program. Po měsíci se ozval znovu: „Vaši Bibli jsem dostal, ale v naší rodině uvěřili další čtyři lidé. Prosím, můžete mi poslat více Biblí?“

Jeden nový vedoucí v církvi napsal: „Jsem přemožen radostí, poprvé v životě jsem si mohl přečíst celou Bibli, to v minulosti nebylo možné.“ Nyní sdílí evangelium s dalšími Íránci s ještě větším zápalem.

Mona se rozhodla jít za Ježíšem. S velkou radostí získala od jednoho vedoucího Bibli. Zanedlouho se mu však opět ozvala se slovy: „Prosím, mohla bych dostat ještě jednu Bibli? Má sestřenice ji u mě našla a naléhala: „Prosím, dáš mi svoji Bibli? Chtěla bych si ji přečíst.“ Její přání jsem jí splnila.

Po celém Íránu je mnoho takových lidí toužících a hladovějících po Božím slově. Nikdy v minulosti jsme neměli příležitost takto oslovovat Íránce. Hlad po Božím slově je opravdu velký a v neposlední řadě posiluje všechny věřící kolem.

Moc Božího slova. Když se Boží slovo dostane do rukou Íránců, proměňuje jejich srdce a církev roste. Jsme také hluboce přesvědčeni o tom, že Írán může být Božím slovem a Boží láskou naprosto proměněn.

Šestiletý íránský chlapec Nima byl nadšený, když od svých rodičů, kteří v loňském roce uvěřili, dostal ilustrovanou dětskou Bibli. Jednoho dne přijel na návštěvu dědeček (nevěřící) a Nima mu okamžitě přinesl ukázat svou novou Bibli. Posadil se s ní dědečkovi na klín a nadšeně začal vyprávět o hlavní postavě – Ježíši jako Spasiteli, který vstal z mrtvých, aby zachránil svět. Dědeček mlčky naslouchal, jak Nima se svou dětskou vírou velice jednoduše vysvětluje evangelium a naději, kterou přináší všem, kteří věří…

Proto mám také obrovskou radost, že i nyní – během perského novoročního svátku – křesťané po celém Íránu směle rozdávají Nové zákony. Rozdali jsme křesťanům desítky tisíc Nových zákonů a evangelizačních knih, aby je mohli darovat svým rodinám a přátelům a rozdávat je během evangelizačních akcí, které budou pokračovat až do začátku dubna. Budeme vděční za vaše modlitby.

Finance na tisk íránských Biblí můžete zaslat darem na účet 1057340/2060, v. s. 1004.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.