Ukrajina: Pomoc pro Apostolovo

I do Apostolova putuje naše pomoc. Pastor sboru Svoboda v Apostolovu Pavel Golub, který se už několik let stará o bezprizorní děti, nemocné děti, seniory a lidi v nouzi! Aktuálně také o běžence a vojáky v okolí města Apostolovo. Nejlépe vám předáme i aktuální informace z místa, právě ze zprávy, která nám byla od Pavla poslána.

Drazí přátelé, zdravím vás jménem našeho sboru Svoboda v Apostolovu. Naše logo obsahuje slova, která jsou pro nás nyní velmi aktuální: „Sloužíme Bohu, sloužíme lidem.“ Jak tedy sloužíme lidem právě teď, v čase války?

Nehemia nám na počátku války darovala 5 000 USD. Stihli jsme ještě udělat nějaké zásoby. Nyní jsou regály v obchodech prázdné. Staráme se však o potřebné lidi kolem nás. Z darů Nehemie nasytíme 25 – 30 lidí denně a staráme se o zázemí pro vojáky, kteří společně brání Ukrajinu. V našich městech stále častěji znějí poplašné sirény a míst s bezpečným úkrytem je velmi málo. Většina rodin se ukrývá uprostřed bytů, kde nejsou žádná okna. Našli jsme však starý betonový bazén, ukrytý v zemi. Společnými silami jsme do něj udělali přístup, abychom se zde v době ohrožení mohli schovat.

Tři církve v našem kraji přijímají uprchlíky, pečují o staré lidi v nouzi a o skupinu autistických dětí. Stále máme společná shromáždění a modlitby za Ukrajinu a spoléháme na Boží svrchovanost. Nepřestáváme Jej chválit. Děkujeme vám všem, že v tom stojíte s námi. Díky za vaše modlitby a finanční podporu. Společně rozšiřujeme Boží království k záchraně lidských životů.

Mnohokrát vám děkujeme, že v této nelehké době stojíte vedle nás, moc si toho vážíme. Ať vás Bůh žehná. Finanční pomoc pro Ukrajinu můžete poslat na č. ú. 1057340/2060, v. s. 1009.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.