Potřeba Biblí v Číně

Potřeba Biblí v Číně za posledních deset let mnohonásobně vzrostla. Vzrůstající pronásledování a restrikce však omezují tisk a distribuci Biblí. Proto je jich v zemi nedostatek. Některá omezení a důvody:

Nová vlna pronásledování. Během koronaviru se náboženský zákon zavedený v únoru 2018 ještě zpřísnil a spolu s ním přibyla další omezení. Církev musí vyučovat, respektovat a zachovávat myšlenky socialismu a komunistické strany. Na veřejných bohoslužbách jsou instalovány videokamery, jejichž záznamy kontroluje policejní ředitelství. Čínské orgány uzavřely síť domácích sborů díky tomu, že nabízejí finanční odměny (cca 1 500 Kč) každému, kdo je dovede na „místa nelegální náboženské aktivity“.

Ničení Biblí a náboženského materiálu. V posledních měsících proběhly v mnoha sborech domovní prohlídky. Někteří křesťané byli zatčeni nebo zraněni. Bible a další křesťanské knihy byly zničeny.

Čína reviduje Bibli. Vláda ve spolupráci s „oficiální“ církví přijala pětiletý plán. Záměrem je přepsat Bibli, ve které je rovněž třeba vzít v úvahu myšlenky buddhismu, konfucianismu a komunismu.

Všechny křesťanské aplikace a online biblické stránky jsou zablokovány. Čína v posledních měsících zastavila online přístup k biblickým materiálům. Všechny aplikace Bible, Bible online a související weby ke stažení byly celoplošně zablokovány.

Rostoucí sledovací aparát. Čína zavedla celostátní monitorovací systém. Prostřednictvím mobilního telefonu může sledovat každého člověka. To umožňuje vládě nerušeně mazat nebo pašovat data, křivě odsoudit atd. Křesťané tímto všudypřítomným sledováním trpí nejvíce.

Jak můžeme pomoci? Naše partnerská organizace AVC Švýcarsko má stále možnost tisknout a distribuovat čínské Bible za 115 Kč/ks. Pokud byste chtěli přispět na nákup a distribuci Biblí, použijte prosím č. ú. 1057340/2060 nebo 100113352/0300, v. s. 5301.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.