Pomoc Ukrajině

Stále pomáháme lidem na Ukrajině a nadále posíláme humanitární pomoc lidem v nouzi. Pokud se chcete přidat, své finance můžete posílat na č. ú. 100113352/0300, v. s. 1009, nebo 1057340/2060, v. s. 1009, popřípadě QR kód .  

Videa s humanitární pomocí naleznete zde

V současné době je největší potřeba zákopových svíček, turniketů – neboli škrtidel na zástavu krvácení a termo prádla. Proto jde většina finančních prostředků nyní na tyto účely. Turnikety v předních liniích často zachraňují životy. Dále jsme se rozhodli finančně podpořit práci kaplanky. Více informací o její práci zde na straně 4.

…………………………………..
Jak vypadala naše společná pomoc lidem na Ukrajině?

– Vysbírali jsme díky vám cca 13 mil korun! Zapojili se jednotlivci, sbory, ale i velké firmy a křesťanské organizace z ČR i zahraničí.
– Vyslali jsme více než 270 tun potravin.
– Více než 14 kamionů humanitární pomoci. (Oblečení, hygiena, přikrývky, polštáře, povlečení, karimatky, spacáky, plynové vařiče, generátory, svíčky, teplé boty, dětské výživy.)
– Více než 7 dodávek potravin a hygieny.
– Nakoupili jsme krevní vaky, záchranářské sety a léky nejen pro jednotlivce, ale i pro polní nemocnici či porodnici.
– Darovali jsme dvě dodávky na rozvoz humanitární pomoci a záchranu uprchlíků z válečných oblastí. Jednu z nich financovala Nadace Terezy Maxové dětem.
– Pomohli jsme dětem z kyjevského Otčího domu zaplatiti cestu do bezpečí do Německa.
– V humanitární pomoci nám také pomáhá organizace Krmte hladové. Nakupujeme od nich potraviny za zvýhodněnou cenu.
– Finančně jsme také podpořili sbory v Apostolovu, Krivém Rohu, Mukačevu a také v moldavském sboru v Panašešti.
– Kamiony jsme poslali do Lucku, Kaharlyku, Ternopilu, Mukačeva… Nejvíce jich však putuje do sboru v Lucku, odkud pomoc distribuují skvělí dobrovolníci až na východ Ukrajiny – tedy do
míst zasažených válkou.
– Do pomoci se zapojili i různí dobrovolníci, bez kterých bychom to nezvládli. Pomáhají nám jak na sociálních sítích, tak s nákupem potravin, logistikou, či nakládkou samotných věcí.
– Před vánocemi jsme vyhlásili sbírku teplého oblečení a bot, spacáků, generátorů a plynových vařičů a nakonec jsme byli schopni naplnit ¾ kamionu. Zbytek jsme doplnili paletami s jídlem z org. Krmte Hladové.

Díky všem, kteří se zapojili. Díky také, že v pomoci nepřestáváte. Díky za vaši štědrost, podporu, pomoc i soucit s lidmi v nouzi. Díky všem kdo stále stojí v modlitbách za Ukrajinu, všem, kdo podpírají ruce těm, kteří jsou ve víru bojů zkoušeni ohněm. (Stále se pravidelně modlíme za Ukrajinu na zoomu – každé pondělí a středu od 20:00.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.