Zemětřesení – Pomoc pro Turecko a Sýrii

V pondělí 6. února zasáhlo masivní zemětřesení jihovýchodní Turecko a severní část Sýrie, které si dosud vyžádalo více než 47 000 lidských životů a enormní materiální škody.

Skrze naše partnery z Shelter Now, AVC, kteří mají rozsáhlou síť spolupracovníků přímo na místě budeme moci zajistit distribuci pomoci přímo v postižených oblastech. Hned z počátku jeden z našich partnerů poskytl postiženým teplé jídlo z polní kuchyně.

Finanční pomoc, prosím, směrujete na 1057340/2060, v.s. 1012, nebo prostřednictvím QR kódu.

Pomoc pro Sýrii. Naše pomoc nyní směřuje na místa, kam se běžné humanitární organizace nedostanou – do syrských měst těžce zasažených zemětřesením. Místní koordinátoři zmapovali situaci na místě a jsou zde připraveni pomoci.

Korupce v zemi způsobuje, že některé kamiony s humanitární pomocí stále stojí na hranicích, aniž by se dostaly k potřebným. Proto jsme zvolili jinou strategii – pomáhat menšímu počtu lidí, ale efektivně a jistě.

Co nejvíce lidé potřebují? Jídlo, oblečení, přikrývky, léky a dětskou výživu. Výhodou je, že se spousta potřebných věcí dá nakoupit přímo na místě. Proto jsou stále nejlepší formou podpory peníze.

Lidé mají strach se do svých zničených domovů vrátit. Někteří však už ani nemají kam. Z obytných domů zůstaly jen trosky a hromady sutin. Některým chybí zcela všechno, protože v noci vyběhli ven jen v pyžamu. Situaci stěžuje také fakt, že se stále objevují slabší otřesy o síle 5 – 6 st. Richt. stupnice.

Rozhodli jsme se proto nyní pomoci takto:

1. Pomoci rodinám v individuálních potřebách (oblečení, jídlo, přikrývky, léky)
2. Poskytnout lidem bydlení – pronájem malých bytů pro cca 150 rodin – 300 USD na 3 měsíce.
3. Pomoci v opravách zničených domů a bytů cca 20 rodinám do 1000 USD na rodinu. (Tam, kde to po posouzení statikem bude možné.)

Fotografie domu, kterou komentuje přeživší žena: „Zde jsem bydlela. Ze sedmdesáti lidí přežili pouze čtyři. Já jsem jednou z nich…“

 

 

 

Dosud se na našem účtu sešlo 2 400 000 Kč. Děkujeme všem sborům i jednotlivcům!
Děkujeme nyní i firmě Nanosun za štědrý dar 2 mil korun na záchranu těchto lidí postižených zemětřesením!

Zprávy z 14. 2. 2023 zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.