Lidé kolem nás potřebují Krista. I ty můžeš být ten, kdo jim ho přinese!

jirina Tímto úvodníkem bych chtěla povzbudit všechny ty, kteří si myslí, že slova z Matouše 28/19 – „Běžte ke všem národům a získávejte mi učedníky…“ – se nás tak nějak netýkají, že je to řečeno pro ty „silné muže“ s jasným misijním či evangelizačním povoláním. Taky nejsi ten silný muž? Ujišťuji tě, že já taky ne.
Ani silná, ani muž. A přesto jsem koncem loňského roku prožila něco, co se hluboko dotklo mého srdce. Stalo se to na škole pro hudebníky a církevní vedoucí založenou nedenominační organizací Angel Mountain Ministries, na kterou jsem se přihlásila. Po kázání na téma Mat. 28/19 – Běžte ke všem národům… nám dal vedoucí jednoduchý úkol. Přijít si pro požehnání a vyslání do služby a pak jít ven a při pohledu do údolí, kde žijí lidé (škola je na kopci), o tom všem mluvit s Bohem. Zdá se to jednoduché že? Nevím, jestli si dovedete představit, kolik vnitřního boje jsem prožila, než jsem vstala ze židle a šla si pro modlitbu. Všechno ve mně křičelo: „Já bych tak chtěla, ale nemohu.“ Nemám dost sil, nemám dost odvahy… nemám vůbec nic, co bych mohla Bohu nabídnout. V tu chvíli jsem viděla jen svoji bezmocnost i značné fyzické omezení. Hlavou mi znělo: „Ty nemůžeš, ty nemůžeš.“ Přesto jsem našla odvahu a vyšla dopředu pro modlitbu. Můj učitel se za mě začal modlit a po chvíli řekl jen dvě slova: „TY MŮŽEŠ!!“ Na údolí jsem už pro vodopád slz neviděla.
Chci vám jen říct, že vím a jsem si tím jistá, že není nikdo, kdo by nemohl jít a získávat lidi pro Krista a  pomáhat všude tam, kde je třeba. Být pro jiné Kristovou rukou vztaženou vždy ku pomoci lidem. Vždyť je toho tolik, co můžeme dát… a jak lehce zapomínáme, že jsme následovníky toho, kdo má veškerou moc na nebi i na zemi. Vždyť spolu s ním zvládneme všechno. A nemusíme kvůli tomu jet ani stovky kilometrů daleko. Lidé, kteří potřebují naši pomoc, jsou všude kolem nás. Stačí mít jen otevřené oči, srdce a mysl. A věřím, že Bůh nás už povede – přesně tam, kde nás chce mít a kde už pro nás předem připravil ony dobré skutky (Ef.2/10), ke kterým nás povolal. A jak je psáno: „Bůh má moc zahrnout nás všemi dary své milosti, abychom vždycky měli dostatek všeho, co potřebujeme, a ještě nám přebývalo pro každé dobré dílo.“ (2Kor.9/8)

Bůh vám žehnej.
Vaše sestra v Kristu 
Jiřina Lukáčová
členka Správní rady N.f. Nehemia

Příspěvek byl publikován v rubrice Rozhovory. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.