Léčitel

Podělím se s vámi o svůj životní příběh a osudové setkání, které navždy změnilo můj život.
Jmenuji se Kes, mám již 54 let a 9 dětí. Má první manželka zemřela a spolu máme pět dětí. Nyní jsem podruhé ženatý a má manželka je křesťanka. Spolu máme další čtyři děti. Tři děti žijí stále ještě se mnou a dva z nich už jsou ženatí.
Pán Bůh mě povolal z temnoty, kde jsou zlí duchové, a lidé, kteří jsou jimi ovládáni, nás znají. Jsme pro ně trnem v oku. Jsou to lidé, kteří žvýkají drogu jménem kata. Vím to, protože jsem byl jedním z nich. Žvýkal jsem mladé výhonky katy a vím, že jsem byl posedlý. Začal jsem také lidem věštit a skrze magii jsem uzdravoval lidi. Tak jsem se stal pro své okolí populárním. Skrze léčitelství, magii a byliny jsem uzdravoval lidi. Pak jsem však jednoho dne onemocněl a trvalo to celkem šest let. Nikdo mi nemohl pomoct. Bylo to stále horší. Během těchto let jsem silně krvácel, a protože zánět silně zapáchal, nemohl jsem být s lidmi. Nic mi nepomáhalo. Tehdy, na konci svých sil a v zoufalství, jsem se začal modlit. „Můj stvořiteli, dlouho jsem uzdravoval lidi, ale nyní umírám. Ale jestli mě slyšíš, prosím, vezmi mě. Usmrť mne.“ Modlil jsem se ke stvořiteli podle první kapitoly v Koránu, kde je psáno: „Ukaž mi, pane, tu správnou cestu.“ A pak jsem vstal a šel jsem si koupit obrovský balík katy.
Seděl jsem doma a žvýkal ji tak dlouho, až jsem musel být úplně omámený. Ležel jsem na posteli a v tu chvíli se mi zjevila jedna osoba. Ta se mě zeptala: „Znáš mě?“ „Neznám tě, Pane,“ odpověděl jsem. „Já jsem Stvořitel. Já jsem ta správná cesta a budeš uzdraven! Vzal mě za prst a pozvedl mě z postele. Najednou jsem se probral. A nemoc pominula. Krvácení skončilo!
Nerozumím tomu, jak se to stalo, ale od té doby se všichni moji zákazníci vytratili, nikdo se už více neukázal. Prostě zmizeli.
Poté se mi Ježíš zjevil ještě jednou. Přišel skrze vidění a řekl mi: „Posílám tě jako misionáře. Jdi, ale jdi hned!“ Najednou jsem se uviděl ve vojenské uniformě. Stal jsem se jiným člověkem.
Na druhý den mi opět Bůh řekl: „Jdi hned, posílám tě!“ Ale já jsem hned nešel. Další den přišla policie a posadila mě do vězení. Zjistili, co se se mnou stalo, viděli proměnu mého života a že jsem uvěřil v Krista.
Ve vězení jsem však mohl vést další dva muslimy ke Kristu. Jeden z nich se pak stal pastorem a založil další sbor.
Nyní jsem se přestěhoval do velmi nevlídné oblasti. Do oblasti, kde vláda cíleně přestěhovala 1,5 milionu muslimů s cílem islamizovat obyvatelstvo. Regionální vláda je totiž muslimská. Třikrát týdně se s nimi setkávám na neutrální půdě někde v restauracích a kavárnách, což je také dosti nákladné. Musím za nimi dojíždět i 50 – 70 km, a to zabírá spoustu času a energie. Mnohdy u nich zůstávám i přes noc a vyučuji je základům křesťanství. Díky této službě se už obrátilo 300 lidí. Kdysi byla tato oblast křesťanská, ale nyní při takové invazi muslimů už to vůbec není pravda. Muslimové zavírají kostely. Ve svém okolí jsem jediným evangelistou. Potřeboval bych další pomocníky, kteří by mi v mé práci pomohli. Více misionářů. Jsem tady sám a není zde nikdo, kdo by mi kryl záda. Je to těžké.
Tradičnější sbory mi říkají, abych muslimům nesloužil. Je to ztráta času. Patří jim peklo. Můj přítel nás však učil, jak máme muslimům sloužit, a tak vím, co mám dělat. Nesu dál v těchto končinách Boží poselství a jeho vizi. Vyučujeme také biblické základy, které pomáhají nově obráceným v růstu. Potřebujeme však ještě více moci a povzbuzení.
Proto jsme se rozhodli Kesovi v jeho práci pomoci zakoupením motorky. Jeho žena je nyní dlouhodobě nemocná. Chybí jí rodinné zázemí a vzhledem k nedostatku jídla a vitamínů dosti strádá. Nezvládla přesun do jiného města. Také jí jsme se rozhodli pomoci malým finančním darem, který jí pomůže rozjet podnikání. Otevřením malého kiosku zajistí obživu pro jejich rodinu a věříme, že také pomůže překonat psychické problémy.

Pokud byste chtěli podpořit práci evangelistů, přidejte se také. Nyní čtyři sbory podporují čtyři evangelisty. Dalších 26 tuto možnost nemá. Nechcete se zapojit? Své finanční dary můžete posílat na číslo účtu 1057340/2060, VS 5202.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.