Chartúm – SÚDÁN

sudan2V letošním roce v lednu proběhly v Súdánu volby. Situace zde byla velmi napjatá. V referendu 99 % voličů rozhodlo, že bude Súdán rozdělen. Oficiálně k tomu rozhodnutí došlo 9. července 2011, a vznikl tak Severní a Jižní Súdán. Sice ještě nejsou všechny problémy v zemi vyřešeny, nicméně jsme nesmírně vděčni, že se vše odehrávalo v pokoji a děkujeme vám za vaše modlitby. Momentálně ještě není ani zcela jisté, jaký bude mít tato událost dopad na životy nás cizinců.

 

Mercy School Marsouk
Škola v Marsouku má v osmi třídách 310 studentů a stále významným způsobem zasahuje celou okolní komunitu. Učitelé mají díky svým studentům přístup do jejich rodin, kde je pak atmosféra mnohem uvolněnější. Postupem času se v nedalekém sousedství vyvinuly mezi lidmi velmi přátelské vztahy. Je zajímavé, jak se děti postupně zapojují do církevních aktivit v mládeži a ostatní členové rodin se k nim připojují. Nedávno nás navštívili partneři z německé Nehemie (AVC Nehemia). Již delší dobu jsme chtěli posílit jednotu v našem týmu, a tak naši partneři uspořádali pro zaměstnance školy seminář. Jiní hosté zase navštívili chlapecké centrum Naděje a školu, kde jim promítali biblické příběhy. Naši mládežníci také jezdí každou neděli na místa, kde ještě evangelium nezaznělo. Na veřejnosti zpívají chvály, rozdávají Bible a káží Boží slovo.

Nová školní budova
Neustále čelíme překážkám z různých stran. Chtěli bychom vybudovat novou školní budovu, aby se děti nemusely učit v provizorních stanech. Věříme, že by se v březnu či dubnu 2012 mohlo s výstavbou začít.

Aktuální informace o situaci v církvi a ve škole
Církev zde na severu je z větší části tvořena lidmi z jižních kmenů. Mnozí se však ze strachu přestěhovali na jih. Pastor Anthony a jeho žena Cecilia však silně vnímali, že zde mají zůstat a ve své službě setrvat. Chtějí nadále podporovat a zasáhnout obě skupiny lidí, jak ze severu, tak z jihu. V zemi teď panuje strach ze všech změn. I přes výrazný úbytek členů církev stále pokračuje v pátečních i nedělních bohoslužbách. A stejně tak se rozvíjí a dále pokračuje i služba mládeži. Církev také vstoupila do nového období a prochází mnohými změnami. Vedení církve se v tomto období modlí za novou vizi. V tamním sboru také obnovili vizi zasáhnout severní kmeny. Jménem školy v Marsouku a zdejší církve děkujeme všem partnerům v Německu i v České republice. Jsme velmi vděčni za vaši pravidelnou podporu. Bůh zde dělá veliké dílo. Mnohé věci ještě nejsou vidět, ale víme, že v této práci, bude-li nám stále dána svoboda, nepřestaneme.

Děkuji vám všem za spolupráci a podporu zdejší služby.
Bůh vám žehnej

Pastor Anthony a Cecilia
Súdán

Překlad: Michael Brozda

Pomozte prosím i vy získat súdánským dětem vzdělání. Měsíční podpora vzdělání pro jedno dítě činí 350 Kč. Finanční prostředky pro děti v Mercy School Marsouk můžete
poslat na účet 100 113 352/0300, variabilní symbol 1210.

Příspěvek byl publikován v rubrice Humanitární pomoc, Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.