Letnice vs. koronavirus v Iráku

Tehdy o letnicích i Kurdové a obyvatelé Mezopotámie byli ohromeni, když učedníky slyšeli hovořit o velikých skutcích Božích aneb Jak můžeme pomoci v období koronaviru.

Nikdo z nás už asi nemá chuť číst či poslouchat další zprávy ohledně koronaviru. Rád bych vám však napsal krátkou zprávu o tom, co se nyní v Kurdistánu v Iráku děje. Sloužíme zde menšinovým skupinám Jezídů a křesťanům. Z důvodu karantény a zákazu vycházení byly všechny naše služby omezeny. Dokonce i lidé v uprchlických táborech mají nařízeno neopouštět stany. Vlivem těchto opatření však lidé přicházejí o zdroj obživy.

Pomoc 700 rodinám. Jsem rád, že jsme i v této situaci mohli pomoci více než 700 jezídským rodinám. Darovali jsme jim potraviny a hygienické potřeby. Některé jezídské rodiny jsou zde nové. Přišly nedávno ze syrského Afrinu, kde lidé opět ze strany tureckých milic zakoušejí pronásledování, ženy jsou unášeny a farmáři vyháněni, mnoho hrobů, svatyň a poutních míst bylo zničeno.

Sbírka. O Letnicích uspořádaly sbory AC v moravskoslezské oblasti sbírku na chudé kurdské křesťany, kteří vlivem koronaviru přišli o práci. Získali jsme celkem 50 000 Kč. Když jsem se dozvěděl, že se obdarované kurdské rodiny dělily o potraviny se svými sousedy, byl jsem opravdu nadšený. Tato pomoc přinesla mnoho radosti a požehnání!

Vždyť již v minulosti právě o Letnicích Médové (dnešní Kurdové) slyšeli ve svém jazyce o velkých Božích věcech a byli z toho ohromeni! (Sk 2) Ano, o Letnicích, které jsme si opět 1. června připomínali, se společenství kristovců dělilo s lidmi, kteří měli nedostatek. Činili to s radostí, jak kdo potřeboval. Proto mám radost, že se to děje i v dnešní době.

Děkuji, že jste pro tyto lidi požehnáním ať už prostřednictvím modlitby, nebo skrze vaši štědrost.

Projekty jsou spolufinancovány partnerskou organizací Shelter Now International, ve které je ředitelem nám blízký Georg.

Pokud byste chtěli podpořit práci mezi Jezídy a pomoci jejich rodinám, použijte prosím č. ú. 1057340/2060, nebo 100113352/0300, v. s. 1002.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.