Vytrvalost

Zjevení Janovo 2:1 Andělu církve v Efezu piš: Toto praví ten, který drží sedm hvězd ve své pravici, který se prochází mezi sedmi zlatými svícny: 2 “Vím o tvých skutcích, o tvém úsilí i tvé vytrvalosti; vím, že nemůžeš snést ty, kdo jsou zlí, a vyzkoušel jsi ty, kdo se vydávají za apoštoly, ale nejsou, a shledal jsi, že jsou lháři. 3 Máš vytrvalost a trpěl jsi pro mé jméno, a nepodlehls únavě.

Pravděpodobně se shodneme, že vytrvalost je jeden z klíčových znaků úspěšných lidí.

Jak se stát vytrvalým?

Věřím, že pro dlouhodobý úspěch v čemkoli nestačí jen dostatečná kvalifikace nebo ochota tvrdě pracovat, dokonce ani Boží povolání či zmocnění to nezaručí.

Věřím, že v nitru člověka je místo, kde vznikají rozhodnutí a zraje motivace. Myslím, že Bible ho definuje jako srdce.

Tam přicházejí různé vlivy, slova či učení. Podle podobenství o rozsévači Bůh posílá své slovo, které v tom nejlepším případě je zachováváno v dobrém a upřímném srdci, a takoví lidé s vytrvalostí přinášejí úrodu.

Tím slovem může být hodnota, postoj, vize, záměr, výrobek, služba, vztah, člověk, lidé, skupina lidí, které Bůh vloží hluboko do nitra člověka jako semínko, které v dobré půdě roste a přináší ovoce v podobě požehnání pro příjemce.

A také, pokud naše srdce zůstane dobré a upřímné, působí vytrvalost, ochotu jít přes překážky, pokračovat v nemožných situacích, ve slabostech, v nejistotách nebo pochybnostech. Slovo Stvořitele, které je vepsáno Jeho rukou uvnitř člověka, vykoná prospěšně to, k čemu jej Bůh poslal. Je tedy důležité, komu dovolíme, aby do nás vkládal, a jak s vloženým naložíme.

Pavel Vimr
(člen Správní rady Neheme)

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář