Kavkaz – kráva do každé rodiny

Jsme vděční, že na nás stále myslíte. Děkujeme za vaše dary na podporu lidem v nouzi i zde na Kavkaze. Všichni věříme, že tento způsob podpory pomáhá místním lidem prakticky bojovat s chudobou. Zároveň je to způsob, jak prokázat lidem milosrdenství, i příležitost zakusit, jak je Bůh skutečně dobrý. Obzvláště ve světě islámu.

Darování krávy má dalekosáhlejší význam i výhodu. Peníze totiž časem dojdou, ale kráva dává mléko stále. Navíc noví majitelé pomáhají dalším chudým sousedům v okolí. Nejen, že se podělí o své přebytky, ale první tele opět putuje k další chudé rodině, což vidíme jako velmi praktické. Zde ve Voschodu již působíme více než patnáct let, není zde téměř žádná práce, proto jsou lidé závislí na chovu dobytka. Postarat se o malé tele sice není z počátku zrovna příliš jednoduché, ale jakmile dospěje, stane se velkou pomocí. Mnoho rodin v této oblasti žije pod hranicí chudoby. Děti nemají dostatek živin, trápí je mnoho nemocí, a tak je čerstvé mléko prvním lékem i cestou k radostnějšímu životu. Proto tento projekt hodnotíme jako jeden z nejlepších. Pomoc již získalo mnoho rodin a poměrně nedávno jsme také začali naši práci rozšiřovat do dalších zemí včetně Čečenska, Ingušska či Dagestánu.
Poslední velká rodina, kterou jsme nyní obdarovali, pochází z Kizlyaru a má postižené dítě. Nedočkavě vyhlíží den, kdy tele vyroste a začne dávat mléko.

Zpočátku jsem se krávy docela bál. Nechtěl jsem se k nim přiblížit, byly hbité a mohutné. Po čase jsem si však zvykl a o vlastní tele se nyní starám s radostí,“ říká Khadizhat. Pak pokračuje: „Když vidím lidi s laskavým srdcem, tak přece musí existovat i naděje na lepší život!“ A my zase doufáme, že tato laskavost povede k setkání s Isou al-Masih.

Díky vám všem, kteří věrně zasíláte finance na další krávy. Za dobu naší pomoci jsme předali již více než 40 krav a více než 30 telat. V současné době bychom chtěli akutně pomoci 20 rodinám ve Voschodu a 10 rodinám v Dagestánu. Cena jedné krávy nyní vychází na 32 300 Kč.

Pokud byste chtěli darovat finance na nákup krav, použijte prosím č. ú. 1057340/2060 nebo 100113352/0300, v. s. 1101.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.