Pomoc pro Afghánistán

NF Nehemia vyhlašuje sbírku na pomoc Afghánistánu ve spolupráci s naším partnerem Shelter Now International, který v zemi působí déle než 38 let.

Vaše dary budou použity na akutní pomoc při evakuaci místních Afghánců do bezpečí. Budeme potřebovat finance na transport, ale také prostředky na nové bydlení pro ty, kteří museli svou zemi ze dne na den opustit a přišli o všechno.

NF Nehemia uvolnil na pomoc prvních 300 000 Kč.

Číslo účtu – Afghánistán 2021: 1057340/2060, v. s. 1011.

Z oficiálního prohlášení Shelter Now International. Celý Afghánistán má nyní novou vládu, která je v rukou Talibanu. Jsme rádi, že i přes zcela nepříznivé okolnosti v zemi se nám daří udržet v chodu alespoň některé z našich 40 projektů, zatímco jiné byly pozastaveny. Nyní čekáme, které z nich budeme schopni opět otevřít. Nová vláda slíbila neziskovým organizacím, že ve své práci budou moci nadále pokračovat. Uvidíme, zda dodrží svá slova. Již v minulosti jsme ve spolupráci s bývalou talibanskou vládou zrealizovali mnoho našich stěžejních projektů.

Jsme si jisti, že naše dosavadní práce v Afghánistánu nebyla marná. Za celou dobu našeho působení jsme pomohli mnoha tisícům Afghánců. Podařilo se nám zajistit potravinovou pomoc potřebným, tisíce dětí mají přístup ke vzdělání. Otevřeli jsme několik zubních klinik a půl milionu Afghánců žije v domech, které jsme jim pomohli postavit. V neposlední řadě se nám podařilo zajistit pro stovky tisíc lidí přístup k pitné vodě. Naším cílem jsou především samotní Afghánci, kterým se snažíme pomáhat v jejich potřebách a to tím nejlepším dostupným způsobem.

Budeme vděčni, když při nás budete i nadále stát.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.