Jedna rodina a mnoho zachráněných – MP arabský svět

Mnoho zachráněných. V srpnu 2020 se obrátila jedna muslimská žena a začala následovat Ježíše Krista. Tato žena má 8 dětí a 26 bratrů a sester. Od srpna 2020 se obrátilo k Ježíši 14 členů její rodiny a ona sama vedla k Pánu další 4 lidi mimo svou rodinu. Obrátil se i jeden z jejích bratrů, který byl oddaným imámem. Přečetl si pouze dvě kapitoly z Bible a poté prohlásil: „Už nejsem více muslimem, Bible je pravdivá!“ A tak začal následovat Krista. On sám o sobě je velmi tichý a vážný člověk, to se ale rychle mění ve chvíli, kdy začíná mluvit o Ježíši.

Před pár týdny měl tento muž autonehodu a s ním byli v autě také jeho bývalí muslimští kolegové. Auto se při nehodě několikrát obrátilo (přes střechu), ale jemu se zázračně nic nestalo. Nikdo na něm nemohl najít jediný škrábanec. Když se dostal ven z auta, šel, aby poklekl a vzdal slávu Ježíši. Když to viděli jeho muslimští přátelé, řekli mu: „Hej, ty se nemodlíš jako muslim.“ A on jim odpověděl: „Dneska ráno jsem se modlil k Ježíši, aby mě dnes při tomto výletu ochraňoval, a nyní mu za to vzdávám chválu.“ Ostatní spolujezdci měli zlomené kosti a různá zranění. Ještě oddal: „Nemám žádné obtíže (zranění), protože Ježíš mě ochraňoval.“ Poté vedl šest ze svých muslimských přátel k Pánu.

Bohužel však i tato zpráva je běžnou realitou…
Tento týden jsme byli svědky násilí. Přímo před našimi dveřmi jsme slyšeli a částečně viděli, jak muž ubližuje ženě. Byli to naši sousedé, se kterými jsme v kontaktu.

Ve stejném týdnu jsme venku potkali jinou ženu s velkou modřinou kolem oka a částečně i na tváři. Možná za tím nebylo násilí, ale spíše je opak pravdou. Bohužel totiž násilí na ženách není v této zemi bráno jako něco špatného.

Modlete se prosím spolu s námi za všechny utiskované, mučené, bité, zneužívané ženy. Modleme se za milost pro ně i pro jejich utiskovatele.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.