Etiopské ovoce – příběh dívky z našeho vzdělávacího programu.

Jmenuji se Birtukan Naziv a bydlím spolu se svými rodiči a starším bratrem. V devíti letech jsem prostřednictvím podpory, kterou nabízí Nehemia, dostala příležitost chodit do školy. Tenkrát jsme na tom jako rodina byli dost špatně. Rodiče neměli žádné peníze, tudíž jsem si nemohla koupit školní uniformu ani školní potřeby. Chyběly nám peníze i na ty nejzákladnější potřeby. Cítili jsme beznaděj. Bylo těžké zapadnout mezi své vrstevníky, kteří do školy chodit mohli.

Příležitost. Když jsme se tenkrát dozvěděli, že mi Nehemia pomůže, cítila jsem se jako znovuzrozená a neskutečně šťastná. Postarali jste se o mě. Dostala jsem školní uniformu i veškeré školní pomůcky a dokonce i hygienické potřeby. Směle jsem se připojila ke svým kamarádkám. Jsem vděčná svým milým sponzorům, že mi dali naději na lepší budoucnost.

Nyní je mi sedmnáct a jsem v 11. třídě. Mým snem je studovat vysokou školu, abych mohla být lékařkou. Mou touhou je také v budoucnosti pomáhat dětem, jako jsem já. Těm zranitelným a bezbranným dětem, které chudoba odstrčila na okraj společnosti. Tenkrát i nás mnozí přehlíželi a my jsme se cítili méněcenní, zoufalí a zklamaní, bojující s nemocemi a neschopní chodit do školy. Pak se však našel někdo, kdo si nás všiml a pomohl nám vstát. V budoucnu bych takto chtěla pomáhat i já.

Fotografie s rodiči.

Díky této podpoře i vašim modlitbám získávám větší smělost, ve škole se mi daří a ve společnosti svých kamarádů už nejsem tak stydlivá. Věřím, že jsem na správné cestě. Vzhledem k tomu, že má rodina byla velmi chudá, nebylo snadné chodit do školy pravidelně. Díky vám však chodím do školy každý den. Seznámila jsem se s dalšími dětmi v projektu, společně navštěvujeme centrum, kde se mimo jiné dozvídáme i mnoho zajímavostí z Bible. Nyní jsem si jistá, že se Bůh stará jak o mě, tak i o mou rodinu. Jsem vděčná Bohu i svým sponzorům za jejich lásku a péči, za to, že mi pomohli zvítězit nad chudobou, mým velkým nepřítelem.

Jako devítiletá nastupuje do projektu.

Jako devítiletá nastupuje do projektu.

Závěrem pár slov Abrahama (našeho koordinátora na místě). Děti nejsou na zemi z pouhé náhody, ale jsou na světě s Božím záměrem. Bůh má s každým dítětem svůj jedinečný plán, který je potřeba podpořit a naplnit. Chudoba zabíjí v dětech sny. Skrze vaši podporu je však zaháněna do kouta. Sloužíme a pracujeme společně na tom, abychom v dětech rozvíjeli celistvou osobnost, aby se jednou samy postavily na vlastní nohy s odvahou své sny uskutečnit. S vděčností děkujeme za vaše laskavá a soucitná srdce, s jakými podpíráte a proměňujete životy dětí na okraji nuzné společnosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.