Auto je na odpis, ale všichni přežili.

Dlouholetá misijní práce v Tanzanii má i své ztráty. Díky Bohu ne na životech . Tentokrát to odneslo “jen” železo.

Poslední srpnový týden měli naši spolupracovníci v Tanzanii autonehodu, při které nikdo nebyl díky Bohu zraněn! Při cestě do Masajské stepi auto dostalo v zatáčce smyk a narazilo do betonového mostku. Při nárazu se silně poškodila přední náprava, převodovka a celý rám karoserie. V autě cestovalo 11 dětí a několik dospělých. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo.

„Náš věrný Landcruiser, který sloužil po mnoho let a měl najetých 450 000 km se nám však už zachránit nepodařilo,” říká misionář Werner Drotleff. „Nyní čelíme výzvě pořídit náhradní auto, které je pro naši službu nezbytně nutné, abychom zajistili fungování školy, internátu a chodu celé misijní stanice zde v Masajské stepi.”

NF Nehemia podporuje práci mezi Masaji v tanzanském Lolttepes už od roku 2008. Spolu s německou AVC/Nehemia se podílíme na vzdělávacím projektu pro
450 masajských dětí. Česká NF Nehemia si vzala pod patronaci pravidelnou podporu 50 masajských dětí, kterým hradíme vzdělání, školní uniformu a jedno teplé jídlo denně. Měsíční náklady na jedno dítě jsou 15 Euro/450 Kč. V minulosti jsme se zde významně podíleli na výstavbě nových tříd, školní jídelny a sociálního zařízení.

Několikrát jsme odeslali prostředky na nákup potravin v období sucha, které pravidelně ohrožuje životy mnohých Masajů. Momentálně bychom se rádi významně podíleli na pořízení nového auta. Prosím, zvažte vaše zapojení do této naléhavé potřeby.

Pokud máte touho podpořit nákup auto pro misijní práci mezi Masaji, své dary, prosím posílejte na účet 1057340/2060, v.s. 1203 s poznámkou “auto”.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.