Sibiř – místo naděje

Přinášíme krátkou zprávu ze služby misionáře Ilji Leonova ve městě Mirnyj.
V tomto roce jsme vyjeli do městečka Ajchal, které se rozkládá 500 km severně od města Mirjnyj. Navštívili jsme v něm dvě skupiny křesťanů. Procházeli jsme společně město a kázali na ulicích. Chtěli jsme v domě kultury uspořádat koncert, ale nakonec z něj sešlo. Vedoucí města nám to na poslední chvíli zatrhli, což nám bylo opravdu moc líto.
Jinak dále sloužíme společně v našem malém společenství a jsme vděčni, že máme jeden druhého. V létě jsme pro děti uspořádali trampolínovou evangelizaci. Děti zářily a hýřily nadšením a my jsme se při této příležitosti mohli seznámit i s jejich rodiči.
V našem rehabilitačním centru jsou lidé, kteří zápasí se svou závislostí na alkoholu a mnozí za své trestné činy strávili půl života ve vězení. Jsme nadšení, když je vidíme, jak se učí, modlí se, pokořují své životy a navzájem prosí jeden druhého o odpuštění. Toto může udělat pouze Ježíš.
V létě se nám také podařilo v rehabilitačním centru postavil malou „baňu“ (4 x 5 m). Mimo to neustále navštěvujeme nemocné, přinášíme dobrou zprávu lidem v nemocnici i na ulicích. Pořádáme přednášky jako prevenci proti alkoholu, drogám a kouření.
Děkujeme vám a všem našim spolupracovníkům za vaši pomoc a vaše modlitby. Věříme, že lidé,
kteří slyší naše svědectví se ve svém čase obrátí k Ježíši Kristu a budou s Ním.

Finanční dary můžete posílat na číslo účtu
1057340/2060, var. s. 5302.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.