Severní Kavkaz – láska v akci

Pomoc pro těžce nemocnou muslimskou ženu. V předminulém čísle jsme psali bolestný příběh Zaremy a jejího syna Ahmeda, kteří žijí v nelidských podmínkách a navíc oba bojují s rakovinou. Nejdříve jim krátce po porodu zemřela dcera. Nějaký čas na to náhle zemřel i manžel. Brzy se propadli na úplné dno. Jako by se na ně sesypaly všechny myslitelné pohromy. Do naprosté temnoty zasvítilo světlo naděje v podobě vašich darů a pomoci od Misie křesťanského milosrdenství. Křesťané ze širokého okolí se skládají na nákladnou léčbu pro Zaremu i jejího syna. Dobrovolníci přinášejí potraviny, léky a další pomoc. Milosrdenstvím se nechali strhnout i muslimští sousedé, kteří Zaremě pomáhají vybudovat nový domov na pozemku, který od obce dostala darem. Svým malým dílem přispívá i Nadační fond Nehemia. Modlíme se, aby projevené milosrdenství otevřelo cestu evangeliu mezi Inguše. Ahmed dostal na Vánoce k potravinovému balíčku vystřihovánku papírového Betléma. Seděl dlouho do noci a nedal pokoj, dokud své dílo nedokončil. Betlém umístil na čestné místo, kde je připomínkou, že Ježíš přišel zachránit ty, kteří by bez něj zahynuli.

Kristova láska v akci. O chod projektu se mimo jiné starají i dva manželské páry, které pečují o telata, dokud nedorostou do dospělosti. Teprve potom jsou krávy umístěny do rodin. Malá telata totiž nenesou žádný užitek, a tak by byly pro chudé rodiny spíše přítěží než pomocí. Ačkoliv tito lidé sami čelí bídě, bydlí v neutěšených podmínkách a čelí mnoha dalším problémům, rozhodli se ukázat Kristovu lásku svému okolí. To je důvod, proč jsme se rozhodli darovat krávu i těmto rodinám.

Ruslan a Zarina bydlí v bezprostřední blízkosti vesnice Voschod. Ruslan těžce pracuje, aby zabezpečil svou rodinu. Jeho žena Zarina mezitím učí rodiny z projektu, jak se o krávy dobře postarat. Lidé ji mají rádi, protože má srdce na dlani. Její přátelská povaha způsobuje, že je kolem ní stále spousta lidí. To jí dává příležitost sdílet se s evangeliem. Lidé na její výzvy pozitivně reagují a obracejí se ke Kristu.

Kosťa a Žána jsou starší manželský pár z Ardonu. Vychovali spolu čtyři děti. Ty jsou už dnes dospělé. Přestože jsou již pokročilého věku, rozhodli se ujmout dalších čtyř mrňousků, kteří by bez nich nepoznali vůni domova. Jedno miminko dokonce našli plakat přímo na prahu svého domu. Položila ho tam maminka v bezvýchodné situaci. Ačkoliv je neznala osobně, kvůli jejich dobré pověsti věděla, že se o něj tihle lidé dobře postarají.

Islám na Severním Kavkaze sílí stále víc. Stojí proti němu církev neochvějně nesoucí poselství Kristovy lásky. Jsme hrdí, že můžeme být malou součástí jejich věrné služby.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.