Risk nebo zisk?

Riskantní a obětavá služba evangelistů.

Už více než rok podporujeme prostřednictvím tří sborů tři evangelisty a nyní jsme sehnali podporu pro dalšího z nich. Jsou to horliví lidé, kteří svou vírou v Krista zasahují muslimský svět a ve své misii jsou velmi úspěšní. Všichni jsou to bývalí muslimové, jejichž život byl proměněn a pravda, která je dostala ze spárů islámského světa, je také hnacím motorem k tomu, aby i ostatním muslimům o Kristu a Mohamedovi řekli pravdu. Denně se tak ke Kristu obrací noví muslimové. Tito lidé jsou však také v neustálém nebezpečí. Nicméně jsou ochotni pro Krista obětovat úplně vše, své pohodlí i svůj život. Ví, že lež o islámu lidi zotročuje. Islamisté zabíjejí lidi ve jménu Alláha, křesťané však ví, že zabíjení je špatné a své životy nasazují proto, aby je zachránili druhým. Proto jsme se také rozhodli jejich misii podpořit. Ceny potravin i služeb v Et. rapidně stoupají. Podpora jednoho evangelisty vyjde na 80 EUR měsíčně (2200 Kč).
Na konci loňského roku jsme tedy těmto evangelistům navíc poslali finance ke koupi 2 motocyklů a šesti kol a šesti rodinám jsme pomohli ke koupi malého obchodu s potravinami, malé pekárny a s pronájmem zemědělské půdy. Získané prostředky pomohou zajistit obživu celým rodinám.
Děkujeme všem, kteří se na této pomoci podílejí. Tito evangelisté jsou naší prodlouženou rukou v místech, kde bychom my sami jen stěží obstáli. Jsou to lidé, kteří znají svou kulturu a zvyky a zasáhnou muslimský svět mnohem efektivněji než my, Evropané.
Pokud byste se i vy chtěli do této podpory zapojit a pomoci těm, kteří už na misijním poli působí, napište nám do kanceláře office@nehemia.cz o bližší informace. Z bezpečnostních důvodů neuvádíme žádná konkrétní jména ani místa. Dále uvádíme alespoň dvě krátká svědectví z jejich služby.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.