Pronásledování křesťanů

mapa pronásledování 2015
 

Přehled deseti zemí, ve kterých je nejsilnější pronásledování křesťanů.Na celém světě je za svou víru pronásledováno zhruba 100 mil. křesťanů. Křesťané patří mezi nejpronásledovanější náboženskou skupinu na světě. Křesťanská organizace Open Doors na svých stránkách pravidelně informuje, ve kterých státech jsou křesťané nejvíce pronásledováni a diskriminováni. Níže naleznete alespoň první desítku nejvíce pronásledujících zemí na světě. Nechceme vás však pouze zahltit další vlnou informací. Naším cílem a touhou je povzbudit nás všechny k modlitbám. Největší zbraní a silou je v tuto chvíli právě modlitba. Můžete si vybrat jednu zemi a pravidelně se za ni modlit. I na kolenou můžeme změnit svět.

Pozitivní zprávou je, že v místě největšího pronásledování existuje také živá rostoucí církev.

1. Severní Korea
Pronásledování a útlak je ze strany silné diktátorské komunistické vlády. Populace: 24,5 mil., křesťanů: 300 tis.

2. Somálsko
Největší útlak je ze strany islámských extrémistů,
v menší míře jsou to kmenové spory a organizovaná korupce. Křesťany v Somálsku jsou převážně konvertité muslimského původu. Populace: 10,2 mil., křesťanů:
cca 100.

3. Irák
Pronásledování je ze strany islámských extrémistů, kteří touží po náboženské čistce v zemi. Přejí si učinit zemi čistě islámskou. Populace: 30,3 mil., křesťanů: 330 tis.

4. Sýrie
V této zemi jsou tři zdroje pronásledování: islámský extrémismus, totalitní paranoia a organizovaná korupce. Téměř polovina vzbouřenců válčících v Sýrii vyšla z prostředí bojovníků džihádu a nekompromisních a agresivních islamistů. Populace: 21,1 mil., křesťanů: 1,7 mil.

5. Afghánistán
Převládající hnací silou perzekuce je islámský extrémismus a v menší míře kmenové spory a organizovaná korupce. Populace: 30,4 mil., křesťanů: několik tisíc.

6. Súdán
Je poprvé v první desítce pronásledujících zemí. Hlavní útlak je ze strany islámských extrémistů, jakož i paranoia
v diktatuře. Populace: 30,8 mil., křesťanů: kolem 20 %.

7. Írán
Zde je opět islámský extrémismus a navíc arogance tradiční církve, která se snaží prosadit jen tu svou jedinou, vytlačit protestanty a zabavit jim majetek. Někteří vedoucí zasahují do politiky. Populace: 71,1 mil., křesťanů: 450 tis.

8. Pákistán
Hlavním zdrojem pronásledování je opět islámský extrémismus a v menší míře organizovaná korupce. Populace: 182,2 mil., křesťanů: 5,3 mil.

9. Eritrea
Hlavním zdrojem je vládní paranoia, islámský extrémismus a arogance některých církví. Populace: 5 mil., křesťanů:
2,8 mil.

10. Nigérie
Hlavní perzekuce je ze strany islámského extrémismu. Populace: 170 mil., křesťanů: 88 mil.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.