Musíme je chránit našimi modlitbami

Sedm misionářů má nyní zelenou. Většina z nás si v souvislosti s misií a nezasaženými národy vybaví mapku okna 10 na 40 nebo údaje z Joshua Projectu. Tato mapka je ze statistiky IMB a definuje nezasažené národy poněkud šířeji, jako místa s méně než dvěma procenty evangelikálních křesťanů. S trochou představivosti mi to připomíná semafor – naše pozornost se zastaví u červených, oranžoví se připraví a zelení vesele jedou.

Ohledně vysílání misionářů už dávno neplatí model „ze Západu do zbytku světa“ („from the West to the rest“), ale spíš misie odevšad všude. Zelenou nalezneme nejen v Amerikách, v severní Evropě, v Rumunsku, ve velké části Afriky, ale hodně i v oblastech jižní nebo východní Asie. U nás svítí oranžová, a když si tu mapku přiblížíme na https://grd.imb.org, nalezneme jen tři malé lokality, kde je zelená.

Naše země tady je oranžová a opravdu, v mnohých materiálech figuruje právě Česká republika jako potřebná země ke sdílení evangelia, včetně například modlitební příručky za „ateistický blok“ na kurzu Kairos. Máme zde zajisté legitimní potřeby. Přesto, jak pevně věřím, můžeme ze svého nedostatku dávat, ba co víc, dávat máme, vzpomeňme si na příběh, co Ježíš vypráví o chudé vdově (Mk 12, 44).

Misie z Česka i navzdory poměrně slabé vysílající základně může růst… A my v Nehemii vidíme, že opravdu roste! V roce 2021 se chystáme vyslat sedm nových pracovníků – dva manželské páry (Vašek a Danka, Zdeněk a Adriana) a tři dívky (Iva, Katka, Zuzka). Jsme povzbuzeni a těšíme se, co bude Bůh skrze ně a v nich dělat.

Modlitební podpora. Nyní je potřeba pořádně je podpořit a modlit se, ať mají navzdory dění ve světě zelenou ke svému odjezdu. Jejich příběhy můžete sledovat v Nehemia Info. Děkujeme vám, že jste při tom s námi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.