Moldavsko očima V. Bednáře

V nebi propukla oslava podobná našemu vítězství v hokeji.

Moldavsko 2015-05-03 Orhei Vechi

Letos jsem měl opět možnost jet s oldřichovickou mládeží do Moldavska. Cesta autem přes Rumunsko byla opět dlouhá a trvala 26 hodin.
Sloužili jsme jak dětem, tak i mládeži. Oblíbená dětská hra byla „gumicuk“ – natahování gumových lan, které jsou připevněny ke stromu či plotu. Malovali jsme jim také barvami na obličej a hráli nejrůznější hry. Když přišel na řadu duchovní program, v tichosti a se zájmem poslouchaly.
Mládež také chodila do základních škol, aby řekli studentům něco o České republice. Marek Motyka hovořil o „výzvách“ v životě a následně je pak zval na dětské odpoledne.
Na program přicházely děti od 6 do 13 let. S mládeží jsme pak navazovali kontakty prostřednictvím fotbalu, který jsme si s nimi zahráli na hřišti.
Věnovali jsme se také seniorům. Po celý týden jsme s nimi rozebírali žalmy. Zpívali jsme chvály v češtině, sdíleli se se svými svědectvími a sloužili slovem, zatímco druzí v kuchyni připravovali oběd. Babičky se na něj moc těšily, dokonce si s sebou přinášely i nádoby, aby si oběd mohly odnést domů.
Ve středu jsem s nimi mluvil „o moci slov“, abychom mluvili dobrá slova lidem kolem sebe a nepomlouvali se či neproklínali. Všichni souhlasně říkali amen. Hned po skončení se však babičky do sebe pustily a začaly si nadávat. Jednu babičku dokonce ze sboru vyhodily. S pastorem jsme na to jen nevěřícně zírali. Později jsem se dozvěděl, že jen
3 z nich odevzdaly svůj život Bohu.
Na pátek jsem si připravil evangelizační slovo a na následnou výzvu, kdo chce přijmout Krista, jich více než 12 zvedlo ruku. Jaká to byla radost! V nebi propukla oslava podobná našemu vítězství v hokeji, když jsme porazili Finy. Jen doufám, že v srpnu uvidím na jejich tvářích změnu a místo ustaraných tváří uvidím tváře radostné.
S dětmi jsme prožili nádherné dny. Mnohé z nich za námi ještě přišly a děkovaly za čas, který jsme s nimi strávili. Dokonce i rodiče volali pastorovi a ptali se, jestli bude nějaký program pro děti a zdali na něj můžou své děti poslat.
Moc vám děkuji za vaše modlitby. Již teď se těším na srpnový výjezd do Moldavska!
Vašek Bednář AC Havířov

Službu Vaška Bednáře můžete finančně podpořit prostřednictvím čísla účtu 1057340/2060, var. s. 2101.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Zprávy z misijních projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.