Mimořádná sbírka – zemětřesení v Nepálu

Nadační fond Nehemia vyhlašuje mimořádnou sbírku na pomoc lidem v Nepálu, kde před několika dny vlivem silného zemětřesení zahynulo přes 6800 lidí. Podle aktuálních zpráv jde o nejničivější zemětřesení za posledních 80 let.
Nepál - uvod foto

Po masivním zemětřesení v Nepálu poskytujeme ve spolupráci se Švýcarskou organizací AVC úlevu všem potřebným lidem. AVC pracuje v Nepálu již více než 25 let. Díky svým dlouholetým kořenům je schopna velice rychle reagovat a okamžitě pomáhat. Máme zde sít našich stálých spolupracovníků.
Počet obětí již přesáhl 6800. Nepálský premiér Sushil Koirala 28. dubna oznámil, že rozsah zemětřesení je mnohem větší než se původně zdálo.
Švýcarská AVC okamžitě vyslala ze své základny v Číně mimořádnou zásilku plnou stanů, přikrývek a vodních filtrů.
“Jsme plně závislí na pomoci druhých. Dodávky potravin i vody se do značné míry zhroutily. Naléhavě potřebujeme stany, přikrývky, pitnou vodu, léky a jídlo,“ řekl náš vedoucí spolupracovník v Nepálu Kaji Maharian den po zemětřesení. V Káthmandu, v našem dětském domově, naštěstí díky Bohu nebyl nikdo zraněný. Školící středisko i celý dům byl však zpočátku neobyvatelný. Zaměstnanci proto musí spolu s dětmi bydlet venku. Obchody jsou samozřejmě zavřené a dodávky potravin jsou nejisté.”
Rozdáváme tedy rodinám základní a nejdůležitější sadu věcí v hodnotě 4000 Kč a balíčky s potravinami. Pro jednu rodinu na týden stojí balíček 1300 Kč.

Základní sada obsahuje:
Stany
Deky/ spací pytle
Rohože
Kuchyňské potřeby
Vdoní filtr
Desinfekční prostředky
Svítilny
Solární nabíječky pro mobilní telefony

Pokud byste se do této sbírky rádi zapojili, použijte,prosím, číslo účtu 1057340/2060, var. symbol 1008.

Nepal 2

Nepal 3

Nepal 4

Nepal 5

Nepal 6

Nepal 7

Nepal 8

Nepal 1

image

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.