Irák – stany zatopené vodou

image-2Před deseti dny, tedy od 29.10. začalo v Iráku období dešťů. Silný liják způsobil další ničivé škody. Zatopené domy a vytopené stany iráckých uprchlíků, což znamená další trápení a bolest. Zima a mokro, ztracené životy, mezi nimi i mnoho děti, které byly vlivem špatné elektro-izolace zasažené elektrickým proudem a zemřely.
image-3„Potřebovali bychom spoustu balíků s potravinovou pomocí, deky, tepelné ohřívače, zdravotníky, lékaře i léky. Dále také vodní pumpy, kterými bychom mohli odčerpat vodu ze stanů a z celého tábora pryč,“ píše Julles. Minulý týden jsme se osobně setkali s Jullesem, který žije v Bagdádu a spolu s mnohými dalšími dobrovolníky zde pomáhá uprchlíkům. Počet obyvatel se zde od roku 2009 více než zdvojnásobil, a to na 7,5 milionu. image-4Je to opravdu náročná práce, která si vyžaduje spoustu energie a času. Nicméně je to také příležitost jak těmto lidem přiblížit Boží pravdu a ukázat Boží milosrdenství. Jullesova manželka říká: „Pronásledování nás sblížilo s lidmi, s kterými bychom se jinak nikdy neměli možnost setkat. Staráme se o 500 rodin, což je zhruba 2000 lidí.
Je to těžké, aby lidé neztratili naději a víru, měli kde bydlet a co jíst. Služebníci jsou vyčerpaní a přetíženi. Na druhou stranu se však také mnozí obrací ke Kristu.“
Pro nás evropany je to také velká výzva. Máme teplou vodu, střechu nad hlavou, jídlo a čistou vodu, svoji postel a teplou peřinu. A tak máme sílu vyslat svoji pomoc dál. Můžeme svým dílem posílit ruce klesajícím a zemdleným. Děkujeme všem, kteří se již zapojili. Děkujeme za vaše zaslané prostředky, za váš zájem a vytrvalost v podpoře. Má to cenu!
image

Svou pomoc můžete dále zasílat na 1057340/2060, v. s. 1002 – Irák.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Humanitární pomoc, Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.