Irák pokračuje!

Děkujeme všem, kdo jste se zapojili do sbírky na pomoc válečným běžencům v Iráku. V současné době výše sbírky již překročila 1 600 000 Kč!
Díky vám jsme mohli pomoci s nákupem potravin, léků, hygienických potřeb, přikrývek a dalšího potřebného vybavení. Toto vše bylo rozdáno ve spolupráci s našimi bagdádskými partnery přímo do rukou potřebným.
Aktuální situaci dokreslují slova našeho hlavního koordinátora v Bagdádu: „Na počátku uprchlické vlny jsme týdně nakupovali pro běžence potraviny za 10 000 USD. Avšak s ubývajícími zdroji jsme byli nuceni zredukovat týdenní potravinovou pomoc na 5000 USD. Další velkou potřebou jsou léky, za které vydáme měsíčně minimálně 1000 USD.
Aktuálně do Bagdádu přicházejí z důvodu bojů o město Fallujah tisíce sunnitských uprchlíků. Chtěli bychom jim pomoci, potřeba je však tak obrovská, že pro to ani nemáme žádné další zdroje!“
Správní rada NF Nehemia se na svém posledním zasedání jednomyslně shodla, že v Iráku chceme pomáhat dlouhodobě, proto pokud chcete pomoci potřebným v Iráku, použijte prosím číslo účtu 1057340/2060, v. s. 1002 – Irák.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Humanitární pomoc. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.