Humanitární pomoc pro Irák III

AVC Iraq (kopie)Už několik týdnů se k nám dostávají strašlivé zprávy ze severního Iráku. Teroristická skupina IS (Islámský stát) šíří strach a teror celou zemí. Zvláště se to dotýká křesťanů z města Mosul. Teroristé určili křesťanům v Mosulu datum, dokdy se musí rozhodnout zda konvertují k islámu, budou platit speciální poplatky, nebo opustí město. Pokud odejdou, je velmi pravděpodobné, že je zabijí. Mnoho z nich se snaží dostat na Kurdské území, kde se jim nabízí alespoň nějaká naděje. Během odchodu z Mosulu jsou lidé okrádáni o všechno hodnotné, co si s sebou nesou. Není vyjímkou, že jsou strhávány malým dětem náušnice, odebírány léky nemocným a všichni musí odevzdávat své doklady a všechny peníze.

Domy, které patřily křesťanům, byly označeny arabským písmenem „N“, což znamená Nazarateští (arabské označení křesťanů – následovníci Ježíše z Nazareta) a hodně z nich bylo také zkonfiskováno IS. V celé zemi zůstala asi jedna pětina z 1,5 milionu křesťanů.

Momentálně je v Iráku jeden z našich spolupracovníků, který pomáhá koordinovat s místními partnery pomoc pro potřebné. V průběhu několika dní tak získáme aktuální informace přímo z místa dění.

Z německé AVC/Nehemia jsou právě na cestě léky v hodnotě více než 60 000 Eur.

Pokud máte touhu se do pomoci zapojit, použijte prosím číslo účtu: 1057340/2060, v. s. 1002 – Irák

  

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.