Dvě nové třídy pro masajské děti

freude-weihnachtspackchen-im-massai-land-30V Tanzanii je právě období dešťů, a to nám pomoc v dané oblasti trochu zkomplikovalo. Rozbahněné cesty bránily v příjezdu těžkého nákladu přímo na místo. Nicméně, Pán Bůh se nad námi smiloval a na 7 dní přestalo pršet, což umožnilo přivézt velký kontejner a několik nákladních aut plných cementu, písku a kamení přímo na místo v Masajské stepi do Loltepes.

Z Německa také přijel tým, který pomohl vybudovat čerpací stanici na nově vzniklý vrt a propojit ji s 1,3 km vzdálenou hlavní nádrží.
Mezitím začaly přípravy na stavbu dvou učeben pro masajské děti. Položily se základy nové budovy a byly zhotoveny cihly na jejich stavbu. V průběhu prací zde panovalo nezvykle velké nadšení a ochota, a to dokonce i ze strany samotných Moranisů (masajských bojovníků). Ti dokonce pomáhali při výběru kamenů v nedalekém údolí, které jsme pak použili na již zmíněné základy. A nakonec jsme k tomu všemu pro naše malé studenty získali z USA skvělé vánoční dárky, které se nějakým nedopatřením zpozdily někde v přístavu. To však dětem vůbec nevadilo. Sice už byly Velikonoce, jejich radost však byla nekontrolovatelně velká.
I v jiné škole jsme studentům rozdali dárky a spolu s nimi i Nové zákony. Děti je přijaly opravdu s velkou radostí. Pro většinu z nich to totiž byla jejich první vlastní kniha, kterou si mohly odnést domů.
O Velikonocích, asi 50 km odtud, jsme ještě měli evangelizaci. Během ní přibližně 70 lidí vydalo svůj život Kristu, a tak mohl vzniknout nový sbor.
PROSÍM, NEPŘESTÁVEJTE SE MODLIT ZA MASAJSKÉ OBYVATELE. KÉŽ JSOU JEJICH SRDCE OTEVŘENÁ NA DOBROU ZPRÁVU.
Upřímně vám děkuji, že jste se svou pomocí zavázali podpořit potřebné lidi právě v téhle zemi.

Werner Drotleff
Misionář AVC Nehemia Německo

Nadační fond Nehemia podpořil stavbu dvou tříd částkou 69 000 Kč a také dlouhodobě pomáhá v Tanzanii skrze vzdělávací projekt Děti Tanzanie – Masajové, který můžete podpořit jakoukoliv částkou na číslo účtu 100 113 352/0300, variabilní symbol 1203.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.