Projekty praktické pomoci

Aktuálně:
Pracovní výjezd do Moldavska – září 2015 – informace zde
Pracovní výjezd do Zambie – červenec 2015

Izrael – obnova lesů na Karmelu – únor 2015 – informace zde
Další třídy pro Masaje – 2014 – informace zde
Stavby školy v Jimmě – 2014 – informace zde
Srub pro misionáře v Chorvatsku – informace zde
Škola pro Masaje – dvě třídy 2011 – informace zde

Řada českých církví a sborů má zkušenost s pracovními týmy ze zahraničí. Jejich pomoc se povětšinou týkala práce na stavbách modliteben. Je otázkou, zda se česká církev neocitla v situaci, kdy může stejným způsobem pomáhat křesťanům v jiných zemích. Odpověď zní ano. Důkazem je, že řada českých křesťanů už odjíždí do různých zahraničních destinací. Tam pak krátkodobě využijí svých profesních zkušeností nebo jednoduše pomohou, kde je potřeba. Českým křesťanům se tak otevírá velká příležitost prakticky pomoci a zažít misii takříkajíc na vlastní dlaně (kůži).

Chci jet na pracovní výjezd, co mám udělat?

Nehemia připravuje pro rok 2013 několik destinací, kde bude možné zúčastnit se krátkodobého pracovního výjezdu. V této chvíli pracujeme na 4 destinacích, kterými jsou Ukrajina, Slovensko, Chorvatsko a Severní Osetie. Aktuální informace najdete na stránkách www.nehemia.cz, případně nám pošlete email s žádostí o zasílání aktuálních informací o výjezdech.
Postupem času budeme zveřejňovat misijní příležitosti pro pracovní týmy a také podmínky, za kterých se do dané destinace můžete vydat. Budou také uveřejněny potřebné profesní kvalifikace a oblast práce, která se na místě bude vykonávat. Stejně tak bude uveřejněna částka, kterou je nezbytné zajistit, aby bylo možné se pracovního výjezdu zúčastnit. Podmínky budou dle jednotlivých destinací individuální a předem zveřejněné. Následný výběr ze zájemců bude spadat do kompetence kanceláře NF Nehemia nebo vedoucího pracovního výjezdu.

Zkuste si odpovědět na následující otázky:

Jsem ochoten celý týden, bez přestání, velmi intenzivně pracovat?
Nemusí mě nikdo nutit do práce?
Jsem ochoten se podílet nebo si zaplatit náklady spojené s pracovní cestou? 
Pokud jste si odpověděli na uvedené otázky ano, je pracovní výjezd příležitostí právě pro vás.

V případě, že se rozhodnete podpořit službu pracovních týmů finančně, použijte prosím variabilní symbol 4600 a číslo účtu 1057340/2060 nebo 100 113 352/0300. Podpoříte tak oblast rozvoje tohoto druhu služby.

Prostředky budou použity na vyhledávání příležitostí pro pracovní týmy a zajišťování konkrétních výjezdů.