Pekárna v Severní Koreji opět otevřená

korea 2Mohutné záplavy, které v loňském roce postihly Severní Koreu, značně zdevastovaly i celou oblast v okolí města Sonbong, ve kterém se nachází také pekárna i budova na výrobu sójového mléka.
Díky vaší finanční pomoci se podařilo místnímu týmu znovu obnovit chod celé pekárny. Nakoupili jsme nové vybavení a příslušenství pekárny a stroj na výrobu sójového mléka. Většinu vybavení jsme pořídili v Rusku, protože je zde mnohem kvalitnější, sójové boby jsme naopak nakoupili v Číně.
Hlavní vybavení, které bylo třeba koupit: Mixéry na těsto, fermentační boxy, pečící trouby, generátor, stroj na výrobu sójového mléka, stroj na mixování sójových bobů a v neposlední řadě také malé nákladní auto na rozvoz chleba a mléka do škol a mateřských školek.
Zde přidáváme pár slov přímo z dopisu ředitele celého projektu Daniela Hofera, která jsou adresována všem dárcům v České republice.
„Mám velkou radost, že vám mohu sdělit dobré zprávy. Provoz pekárny a výroba sójového mléka je opět v plném provozu. Nebylo jednoduché všechny budovy opět vyčistit a zrenovovat a nakoupit nové vybavení. Znamená to však, že po delší přestávce devět tisíc dětí v 68 mateřských školách opět pravidelně dostává chléb a sójové mléko. Děti jsou opravdu šťastné! A my jsme nesmírně vděční za síť partnerů a sponzorů jako jste vy, kteří nám umožnili v tomto dobrém díle opět pokračovat. Moc vám děkuji!“
Za partnerskou organizaci AVC Švýcarsko
Daniel Hofer
ředitel

Na projekt „Pekárna“ jsme v loňském roce přijali 924 364 Kč. Děkujeme! Své dary můžete nadále posílat na účet 1057340/2060, VS 1301.

Níže pár fotografií po záplavách a po rekonstrukci.
SAMSUNGSAMSUNGSAM_9618korea 1korea 3SAMSUNG

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář