Irák – místo strachu

Vysoké betonové zdi, ostnaté dráty a bariéry snad v každé ulici. Všude jsou policisté a vojáci. Snad bojují na správné straně….Tak vypadala poslední návštěva německého spolupracovníka Volkra Baumanna.

S3400084 - Kopie S3400059 - KopieS3400097 - Kopie S3390037 - Kopie

 

 

 

 

 

 

 


Jen pár bloků opodál zajali jednoho doktora. Policie sice stála opodál, ale nic nepodnikla. Asi byla součástí nějakého gangu. Nikdy si nemůžete být jisti.

Všude je cítit duch strachu. Místní lidé i uprchlíci čelí neustálému nebezpečí a teroru, což si ani nedovedeme představit. Také beznaděj obklopila a sevřela lidské duše. Obzvláště se rozšířila na severu Iráku, ale také i v Bagdádu.

Cizinci se zde stali velmi žádaným cílem. Každý anglicky mluvící cizinec je považován za bohatého člověka a vzhledem k tomu, že v Iráku panuje názor, že za všechno může Amerika, nastává zde velké riziko únosů, které v poslední době stonásobně vzrostly. Výkupné přesahuje 100.000 dolarů.

Při naší poslední předvánoční návštěvě jsme všem potřebným v dané oblasti mohli opět rozdávat jídlo,teplé oblečení na zimu i plenky pro malé děti a spolu s praktickou pomocí jsme se snažili rozdávat také lásku a útěchu. Děti slyšeli vánoční příběh o naději a na konci jsme jim s radostí rozdali vánoční dárky.

Všichni iráčtí pracovníci potřebují Boží ochranu, milost i Jeho vedení. Jsou to hrdinové!

Děkujeme vám za vši podporu a pomoc. Pro všechny Iráčany jste obrovskou posilou a v dobách temna balzámem na jejich bolavou duši.

Úryvek z dopisu od Volkra Baumanna.
K 8.1. 2015 jsme na humanitární pomoc v Iráku přijali bezmála 1.200.000 Kč. Pokud byste se chtěli i vy do tohoto projektu zapojit, prosím použijte číslo účtu 1057340/2060, v.s.1002. Děkujeme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář