Bohunka mezi Peršany pohledem Stanislava Bubika

FormatFactoryIMG_6214Budu vám dnes povídat o jedné velmi vzácné ženě, říkejme jí z bezpečnostních důvodů Bohumila. A mimochodem první věc, kterou se o ní můžete dozvědět, je to, že je opravdu Bohu milá. Poznal jsem ji před mnoha, mnoha lety, věkem by mohla být takřka mojí mámou, ale energie má mnohem víc než já. Není dokonalá, ale kdo z nás je? Někdy se bojí věcí, které jsou před ní. Já se ale bojím lidí, kteří se ničeho nebojí. Ve svém životě udělala mnoho skvělých věcí. Vychovala dva úžasné syny, vedla úspěšnou firmu, přivedla desítky lidí k Ježíši, ale o to mi dnes nejde.

FormatFactoryIMG_5816Bohunka, o které vám dnes vyprávím, se setkala s Ježíšem. Má s ním neuvěřitelný vztah a někdy, když začne o Ježíši vyprávět, tak vám z toho jde hlava kolem. Ono se ale není čemu divit, Ježíš je Bůh a popisovat Boha není vůbec jednoduché. Bohunka je tou osobou, o které víte, že žije s Ježíšem, a její život je nakažlivý. Kdekoli je, tak to lidé od ní chytnou. Je to jako velmi nakažlivá nemoc, šíří se to velmi rychle. Ano, Bohunka neumí mlčet o tom, s kým se setkala. Věřím, že je člověkem, který má dar osobní evangelizace. Nedělá nic zvláštního, ale když ji někde
pustíte na hodinu mezi nevěřící lidi, je skoro jisté, že se někdo z nich bude modlit a prosit Ježíše, aby přišel do jeho srdce. Když mám tu možnost, vždy ji rád pozoruji, jak mluví o tom, koho tak strašně miluje. Můžete takřka fyzicky vidět, jak je víra uvolňována a dopadá na ty, kteří ji poslouchají.

FormatFactoryIMG_5802Proč vám tento příběh vyprávím? Před pár lety se Ježíš Bohunky zeptal, jestli by pro něj ještě něco nechtěla udělat. Ona radostně souhlasila a On jí dal do srdce lásku k persky mluvícím národům. Ve svých 60 letech se začala učit persky, opustila svůj byt, rodinu a cele se odevzdala službě tomuto etniku. Dnes žije v jednom nejmenovaném evropském městě poblíž jednoho z největších uprchlických táborů, které Evropa má. Je to místo, kde můžete potkat stovky Íránců, Afghánců a dalších uprchlíků z celé Asie a Afriky. Bohunka každý den vyraží do terénu, aby milovala tyto vzácné lidi, kteří jsou všemi opovrhovaní, prošli si peklem, než se sem dostali. Čekají na azyl, čekají, že jim někdo pomůže, ale ve většině případů jsou odmítnuti a musí znovu bojovat o přežití. Když uprostřed toho šíleného světa uprchlíků potkáte usmívající se Bohunku, která s upřímností Kristovy lásky objímá vše, co se hýbe, a svojí lámanou perštinou vypráví o tom, s kým se setkala, pak neobstojíte a Kristova láska vás dostane. Týden co týden mi Bohunka volá nebo píše o nových Božích dětech z řad všemožných uprchlíků. Jedno po druhém, tiše a bez velkých reklam se uprostřed Evropy rodí nové a nové íránské, afghánské, syrské a mnohé další Boží děti. Jsem přesvědčen, že je to pouze malý začátek toho, co chce Bůh dělat skrze uprchlíky v Evropě a v celém světě.

Všechny tyto prostředky budou využity na podporu služby Bohunky. Pokud chcete na podporu této služby vyslat krátkodobý tým nebo se zapojit a jet na delší dobu, je to možné. Můžete se taky připojit ke krátkodobým poznávacím výjezdům a jet se mnou na dva až tři dny. Podívat se na tuto práci, povzbudit jiné a prakticky sloužit uprchlíkům. Pro tyto výjezdy hledáme persky a arabsky mluvící dobrovolníky. Bližší informace vám poskytne kancelář Nehemia.

Na závěr jedno upozornění. Z bezpečnostních důvodů nepublikujeme žádné fotografie. Pokud náhodou příště budu psát o Růženě, Vlastě nebo Kristýně, je to pořád jedna a ta samá osoba. Pouze z bezpečnostních důvodů neuvádím její pravé jméno.

Stanislav Bubik
pastor CBH Praha

A nyní k jádru celé věci. Pojďte mi pomoct Bohunku podpořit. Potřebuje, abychom za ní stáli v modlitbách, abychom ji navštěvovali a povzbuzovali. Potřebuje nás, českou církev, vidět stát za sebou. Potřebuje další dobrovolníky, kteří na měsíc, rok, dva vyrazí a pomůžou jí naplňovat velké poslání. Potřebuje finanční pomoc pro službu, ke které ji Bůh povolal. Pronájem bytu v evropských metropolích není levný. Bohunka ale nemůže spát na nádraží, potřebuje se stravovat a nakrmit a ošatit ty, které jí Bůh přivádí do cesty. Její měsíční rozpočet se pohybuje okolo 45 000 Kč. Pokud můžete pravidelně přispívat na účet Nehemia 1057340/2060 s použitím variabilního symbolu 2302 (Persie), budeme vám moc vděční.

Příspěvek byl publikován v rubrice Humanitární pomoc, Misijní výjezdy, Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.