Přestavení našich nových misionářů: Setkání s Ježíšem pro studenty a mladé lidi v Bosně a Hercegovině

FormatFactoryIMG_3598ÚVODEM

Zdravíme vás z Banja Luky, z Bosny a Hercegoviny! Jmenuju se David, jsem z Prahy a v Banja Luce působím od r. 2008. Moje žena Irena je ze Záhřebu v Chorvatsku a do Banja Luky se přestěhovala po svatbě v r. 2011. Poznali jsme se na fakultě při studiu jihoslovanských jazyků. Jsem původně z ateistické rodiny a po svém obrácení v 18 letech mi Bůh začal dávat lásku pro lidi z bývalé Jugoslávie. Jezdil jsem do Bosny, Srbska, Makedonie, Kosova na krátkodobé misijní výjezdy během studia a po skončení a poslechnutí Božího povolání jsem vyjel do Bosny pracovat dlouhodobě.

KDE A S KÝM PRACUJEME

Banja Luka je druhé největší město v Bosně, přibližně 8 hodin jízdy autem na jihovýchod od českých hranic. Je fascinující, jak jiná Evropa se nachází tak blízko nás a jak je ještě pořád nezasažená pro Ježíše. Ve skoro dvěstěpadesátitisícové Banja Luce je zhruba 50 evangelikálních křesťanů.

Jsme s Irenou zapojeni v místním sboru Protestantska crkva Hrišćanska zajednica, náš vysílající sbor v ČR je Apoštolská církev, sbor Bez hranic Praha (pastor Stašek Bubik). Pracujeme skrze organizaci IFES (International Fellowship of Evangelical Students), v ČR známé jako Univerzitní křesťanské hnutí, v Bosně Evanđeosko udruženje studenata.

JAK NAŠE PRÁCE VYPADÁ

Pevně věříme, že studenti jsou v poválečné Bosně cílovou skupinou, na kterou je potřeba se zaměřit, protože jsou novou generací a budoucími vedoucími ve své společnosti. Modlíme se a usilovně pracujeme na tom, aby co nejvíce místních Srbů, Bosňanů a Chorvatů vydalo svůj život Ježíši a žilo život plný integrity v souladu s biblickými principy. Naše práce je pionýrského charakteru, jedná se zejména o evangelizaci, ale také učednictví obrácených studentů. Vedeme studentské skupinky a povzbuzujeme studenty, aby začínali skupinky vlastní. Kromě toho máme řadu aktivit, které nám umožňují seznámit se se studenty, a také jim pomáhame prakticky.

ZA CO JSME VDĚČNÍ A ZA CO SE MODLÍME

Modlíme se za růst Božího království v Bosně a Hercegovině. V příštím období (2014–2016) bychom rádi viděli naše studenty růst a chtěli bychom jim dávat prostor vést. Rádi bychom viděli nové studenty, jak se obrací ke Kristu. Modlíme se za více dlouhodobých pracovníků a za to, aby naše práce byla požehnáním a povzbuzením lidem v našich vysílajících zemích, v Chorvatsku a v České republice.

Irena a David Symonovi

Příspěvek byl publikován v rubrice Misijní výjezdy, Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.