Za co se modlíte, když jde o misii jiným národům?

jirka jedlickaJiří Jedlička
pastorační a misijní pracovník CB v Třebíči

Aby mohli lidé poznat pravého Boha a mohli ho v bezpečí uctívat. To je ohledně evangelizace a ohledně pomoci, což je pro mne taky misie. Aby naše pomoc byla moudrá a dorazila k těm, kdo ji opravdu potřebují.

 
 
 
 
 
 
 
FormatFactorycichyAleš Cichy
ekonom

Mimo jiné konkrétní potřeby na misijním poli se modlíme za průlom v muslimských částech světa.
 
 
 
 
 

Dus╠îan CupalDušan Cupal

fotograf

Když jde o misii? Za finance, aby na ni bylo, lidi, kteří na ní jsou, a aby byli další, za konkrétní místa, kam jít.

 

 

FormatFactoryKarel fotoKarel Fridrich
pastor AC Hustopeče

Modlím se za zasažení a obrácení těch, ke kterým misie míří.

 

 

 

 

Jana Horska╠üJana Horská
AC Jihlava

Momentálně se modlím za stavbu školy v Tanzanii a pokračování práce s tamními dětmi.

 

 

FormatFactoryDrs╠ît╠îa╠ük Br╠îetislavBřetislav Dršťák
zaměstnanec sboru AC Havířov

V případě misie v Rovinji (Dohnalovi) za zdraví pro celou rodinu a hlavně Jirkovo zdraví, za růst sboru v Rovinji a dostatek zralých křesťanů v tomto sboru, za jednotu pastorů v Chorvatsku a v případě misie v Indonésii se modlím za zdárný překlad Nového zákona do místního jazyka a za to, aby Kuba s Barčou byli světlem a příkladem místním lidem.

 

 

Bohus╠î Si╠ükoraBohuš Sikora
pastor sboru AC Ostrava

Modlím se konkrétně za Saharu, už delší dobu vnímám, že bych se měl na tuto oblast více zaměřit. Původně tam do 3. století panovalo křesťansví, časem tuto oblast obsadil islám. Modlím se tedy za obnovu křesťanství, aby tam přišla plnost Božího království a volnost hlásání evangelia.

 

Pavel C╠îepPavel Čep
pastor sboru AC Kroměříž

V současné době se modlím převážně za Sýrii, kde je tzv. válečné ohnisko. Modlím se za obnovu církve z dřívějších dob namísto válčení a vraždění. Aby se evangelium šířilo a zasáhlo co nejvíce lidí. Modlím se také za projekty Nehemia, za Afriku, službu Reinharda Bonkeho a Davida Kolendy. Jsem vděčný za zasílání aktuálních zpráv a potřeb, můžu se tak zapojit modlitbou.

Jaroslav Šelong

pastor sboru Agapé Český Těšín

Jako sbor jsme zaměřeni na Izrael, modlíme se, aby lidé více poznávali Boha, byly příležitosti pro evangelizace. Podporujeme také zakládání romských sborů v Čachticích.

FormatFactoryMilan IvanMilan Ivan
slovenský sinolog

Za misiu sa modlím málokedy. Viac-menej výhradne vtedy, ak ide o človeka, ktorého poznám aj osobne a viem o konkrétnej potrebe. Prečo? Neviem.

 

 

pavel-bubikPavel Bubik
zástupce pro logistiku AC

No určitě za Bílovec a za romskou práci v našem regionu obecně. Ze zahraničních za muslimský svět a konkrétněji asi oblast kolem státu Izrael.

 

 

 

Ari RocklinAri Rocklin
ředitel Global Opportunities

Modlím se modifikovanou modlitbu, která souvisí s Pavlovým přístupem k misii, kdy se na svých misijních cestách živil jako ten, kdo profesí šije stany (anglicky tentmaker). Modlím se tedy takto: Pracovních míst je mnoho, ale tentmakerů, kteří by se o ně ucházeli, je málo. Proto prosím Pána žně, aby vyslal tentmakery na svou žeň.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ankety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.