Turné s bratrem Nerim

1 Tegeskeleta a a bratr Neri [1600x1200]Jako podporu misijního nastavení církve a křesťanů v České republice jsme se rozhodli, že bychom chtěli v rámci činnosti Nehemia každý rok pozvat zajímavou osobnost aktivně působící na misijním poli. Naše kritéria pro výběr těchto osobností jsou:

 

 

  • aktivní podíl na získávání účedníků v evangeliem nezasažených národech
  • dlouholeté zkušenosti s působením na misijním poli
  • zjevné trvající ovoce v jejich misijní službě

K rozhodnutí pozvat každý rok některou z osobností jsme došli na správní radě Nehemia. V letošním roce byl touto osobností bratr z Etiopie vystupující z bezpečnostních důvodů pod pseudonymem bratr Neri.

KDO JE BRATR NERI?

Bratr Neri je jednou z nejvýznamnějších osobností na poli evangelizace mezi muslimy v severní Africe. Zdánlivě se nám může zdát, že v severní Africe vládnou muslimové, ale opak je pravdou. Přestože muslimové vyvíjejí na křesťany velký tlak, útočí na ně a řada z nich přichází o svůj život, počet nově obrácených muslimů daleko převyšuje konvertity k islámu. Důkazem je i služba bratra Neriho v Etiopii a v dalších zemích, kam jsou vysíláni misionáři z Etiopie.

Bratr Neri od svého obrácení prošel velmi dlouhým obdobím, kdy pracoval mimo církev i v církvi. Řadu let byl vedoucí osobností letniční denominace v Etiopii. Před přibližně sedmi lety však vstoupil naplno do misie mezi muslimy, kam jej Bůh povolal ještě v jeho mládí. V současnosti vede misijní organizaci TFM – Ten Forty Ministries, česky Služba v oblasti 10 na 40 (oblast 10 na 40 je oblastí mezi desátou a čtyřicátou rovnoběžkou, kde se v současné době nachází většina nezasažených národů a především národů pod vlivem islámu). Aktuálně má tato služba téměř 150 pracovníků na plný úvazek. Jsou jimi především evangelisté a pastoři zakládající sbory. Vedle těchto stálých pracovníků probíhají intenzivní tréninky evangelistů a pastorů, kteří pracují jako evangelisté a pastoři vedle svého civilního zaměstnání.

TURNÉ PO ČESKÉ REPUBLICE

Oproti turné s bratrem Yunem v roce 2012 se shromáždění s bratrem Nerim zúčastnil jen zlomek počtu návštěvníků. Dá se předpokládat, že ve prospěch bratra Yuna hovoří silný příběh, který se stal i knižním bestsellerem. To bylo u proběhlého turné bratra Neriho nevýhodou. Vzhledem k jeho bezpečnosti ovšem nebylo možné všechny informace o jeho službě zveřejňovat. Na každém shromáždění jsme tak mohli vidět
až překvapené tváře přítomných, kteří si po shromáždění uvědomili, jakou osobnost mezi sebou máme. Během jeho služby odevzdaly své životy Kristu již desetitisíce muslimů. Řada z nich přišla o život, ale hnutí, které Bůh v severní Africe vypůsobuje, nelze zastavit žádnými prostředky

Bratr Neri také sloužil na podzimní misijní konferenci pro pastory s názvem „Za horizonty“, kde mohl jak vyučovat, tak se sdílet o tom, co Pán Bůh dělá mezi muslimy. Po konferenci proběhlo celkem 6 shromáždění, v Brně, Plzni, Praze, Vsetíně a Třinci, kde hovořil o své práci. V Brně navíc proběhl praktický seminář o formách a principech evangelizace muslimů pro pracovníky s cizinci.

Celkem se během konference a turné s bratrem Nerim vybralo na službu TFM přibližně 100 000 Kč, které budou použity na trénink nových pracovníků s muslimy.

Protože jsme jako církev přijali, že Etiopie má být jednou z klíčových zemí pro české misijní působení, rozhodli jsme se, že se chceme na tuto destinaci více zaměřit. Bratr Neri je navíc velmi důvěryhodný partner pro dlouhodobou spolupráci. V roce 2014 tak bude do Etiopie vyslán jeden pracovní tým a doufejme, že na několik měsíců i jeden misionář nebo misionářka.

PROSÍME O MODLITBY ZA SLUŽBU TFM

  • aktuální zdravotní stav bratra Neriho a jeho nejbližších v rodině
  • ochrana všech pracovníků před nebezpečím ze strany muslimských radikálů
  • obrácení klíčových osob v jednotlivých muslimských komunitách a mešitách

Pokud máte zájem podpořit službu TFM, použijte prosím číslo účtu 1057340/2060 (případně 100113352/0300), variabilní symbol 5201.

Příspěvek byl publikován v rubrice Misijní výjezdy, Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.