Kráva do každé rodiny

Jedna z krav zakoupeny¦üch z pene¦îz c¦îesky¦üch da¦ürcu¦Ő [1600x1200]Historie: Osada Voschod II vznikla na místě, kde byl původně ukládán chemický odpad. Místní úřady nechaly skládku rozhrnout a zavézt zeminou, aby tak vytvořily místo pro válečné běžence směřující do tohoto regionu. Na celé ploše je vytyčeno 1000 parcel, kde mohou bezprizorní lidé budovat své skromné příbytky.
Demografie: Místní komunitu tvoří víc než 350 rodin, které do tohoto nehostinného prostředí zavítaly převážně z Jižní Osetie.
Geografie: Voschod II leží cca 15 km od Vladikavkazu, hlavního města Severní Osetie.
Popis projektu: Od roku 2008 pomáháme společně se severoosetinskou misií Miloserdie válečným běžencům z Jižní Osetie a Gruzie, kteří z důvodu občanské války uprchli do Severní Osetie v Rusku.

Životní příběhy těchto lidí jsou velmi rozmanité, ale přesto stejné. Společným jmenovatelem je v tomto případě válka, která hluboce zasáhla do jejich životů. Většina obyvatel Voschodu donedávna žila relativně spokojeným životem ve své zemi. Avšak jednoho dne museli nedobrovolně opustit svoje domovy a dát se na útěk, aby uchránili alespoň svůj život.

De¦îti na¦üs vzaly na pole, kde se pase mnoho ze zakoupeny¦üch krav [1600x1200]Podmínky, ve kterých dnes tito lidé dnes žijí, se dají pojmenovat slovy chudoba, hlad, nemoci, smutek, beznaděj, nezaměstnanost, prostituce, terorismus. Pracovníci misie Miloserdie rodiny pravidelně navštěvují a snaží se jim prakticky pomoci. Před čtyřmi lety jsme společně odstartovali projekt Kráva do každé rodiny. Naším společným cílem je darovat do každé rodiny v osadě Voschod II krávu. Rodina má pak pravidelný přísun mléka, a tím pádem i tvarohu, sýru, másla a smetany. Když rodina šetrně hospodaří, je schopna část produktů prodat a mít příjem cca 40 USD týdně. První tele, které se darované krávě narodí, je předáno další rodině.

Za celou existenci naší spolupráce jsme spolu s vámi darovali prostředky na nákup 18 krav, z nichž se narodilo 7 telat, která byla darována do dalších rodin. Několik desítek tisíc korun jsme také odeslali na stavbu domů pro nejpotřebnější z obyvatel Voschodu.

Pomozte nám prosím získat prostředky na nákup dalších krav pro strádající rodiny v osadě Voschod II.
V minulém roce došlo k plošnému zdražení, a proto je dnes cena jedné krávy 1900 USD.

Pro podporu prosím použijte číslo účtu 1057340/2060, var. symbol 1101.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.