Anketa: Jaká je vaše zkušenost s misijním výjezdem na Ukrajinu nebo do Ruska?

tomas galda [1600x1200] Tomáš Galda
Na Ukrajině jsem byl s Nehemií předloni, a to v dětském domově Otčij Dom. Pro naši mládežnickou skupinku (já a dva kluci) to bylo vyvrcholení ročního setkávání, modliteb a růstu v Bohu. Z naší cesty jsem se naučil tři věci: 1) Bůh zabezpečuje – sbor, jednotlivci a různí sponzoři nás podpořili způsobem, kdy jsme sami zaplatili jen cestovní pojištění! 2) Bůh je šéf – měli jsme připravený super program pro malé děti, který jsme v půlce pobytu hodili do koše, protože většina domova zničehonic odjela k moři, ale tím se nám otevřely dveře k teenagerům, se kterými bychom jinak vůbec nebyli. 3) Bůh miluje sirotky – příběhy dětí i celá historie Otčiho domu se nás hluboce dotkly.

 

radek mamula [1600x1200]Radomír Mamula
Už je to řada let, snad už dobrých 14, co jsme byli s Václavem v Kyjevě v Otčim domě. Co dodnes z hlavy nevymažu a ze srdce nedostanu, je osobní zkušenost z ulic a nočního života ukrajinské metropole. Vidět, jak se děti prodávají za polévku či pár hřiven, děti starající se o své mladší sourozence, v kanálech žijící skupiny dětí zneužívané policií, fetující ve zbědovaném stavu, to mě nenechalo stejným. Jsem vděčný za práci, kterou v Otčim domě dělají, a za všechny, kteří ji podporují. Získal jsem tolik za zlomek toho, co jsem mohl dát za těch pár dní. Jsem stále plný vděčnosti za to, v čem můžeme žít u nás doma oproti tomu, co se odehrává jen pár stovek kilometrů na východ od naší rodné hrudky.

 

slavoj raszka [1600x1200]Slavoj Raszka
Ukrajina je nádherná země s nádhernými lidmi. Je to země obrovských kontrastů, ale také velikých nadějí. Lidé na Ukrajině mají hlad po Bohu. Chci povzbudit všechny, kteří máte misijní srdce, abyste do služby na Ukrajině, která je relativně blízko, vstoupili. Služba na Ukrajině se pro mnohé může stát startovacím bodem pro misii v dalších národech.

 

Jindriska Rimanova [1600x1200]Jindřiška Římanová
Cesta na Ukrajinu byla velmi inspirativní a utvrdila mě v tom, že i když jsem v té době byla relativně chudá, tak proti ukrajinským dětem jsem byla super bohatá.

 

 

tomas supik [1600x1200]Tomáš Supik
Na Ukrajině jsme byli spolu s manželkou a skupinou lidí s okolních sborů již před několika lety. Předmětem našeho výjezdu bylo vytvoření týdenního zábavně-evangelizačního programu pro děti v romské osadě Serednje, ležící nedaleko města Mukačevo. Věřím, že toto naše úsilí bylo přínosné nejen pro místní děti, ale i pro jejich rodiče, kteří se často účastnili právě evangelizačních programů v místní malé modlitebně. Cestou zpátky jsme se mohli zastavit a posloužit i v jiných osadách a také navštívit mukačevskou romskou osadu, kde byla práce započata již před několika lety. Člověk zde mohl zakusit hmatatelné výsledky a ovoce, jež tato služba přinesla. Místní komunita se plně vydala na Boží cestu a i nyní se znovu dozvídáme, jak se skrze ně může Boží zvěst dále rozšiřovat a služba fungovat již s minimálním přičiněním zahraničních pracovníků, za což patří dík především Bohu.

srom [1600x1200]Jiří Šrom
Řekl bych, že moje zkušenost s misijním výjezdem na Ukrajinu pro mě byla takovým misijním startérem. Byl jsem jen 3 roky obrácený a do té doby jsem byl zaměřený jen na evangelizační práci ve sboru. O tom jít někam mimo Opavu jsem začal přemýšlet až na základě „ukrajinského“ nakopnutí pro misii. Tam jsem se také seznámil se Staškem Bubikem a Lukášem Targoszem a z tohoto seznámení vzešla i následná spolupráce v projektu zakládání sborů v severních Čechách.

OLYMPUS DIGITAL CAMERADavid Bubik
Moje zkušenost je s nimi velice pozitivní. Musím říct, že mě osobně to pomohlo tam poprvé kázat ve stanu pro více lidí na evangelizaci. Bylo tam asi 200 lidí a byla to první zkušenost. Mohl jsem si vyzkoušet to, co dnes běžně dělám. Pomohlo mi to v rozvoji odvahy ve službě.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ankety, Misijní výjezdy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.