Pracovní týmy do Tanzanie

Kuchyne a jidelna postavena z cesykch daru v Loltepes [1600x1200]Stavba další třídy pro masajské děti – Loltepes

Při poslední návštěvě školy v Masajské stepi v místě zvaném Loltepes jsme hovořili s vedoucím Wernerem Drotleffem o tom, že bychom rádi vyslali pracovní tým, který by mohl pomoci něco postavit. Werner celou věc přijal s nadšením. Právě je v procesu, kdy má požádáno o finance na materiál na stavbu třídy a český tým by mohl tuto třídu během dvou týdnů postavit.

Ve chvíli, kdy budou finance na materiál přislíbeny a bude zajištěna doprava do obtížně dostupných míst v Loltepes, domluvíme termín odletu a pobytu a budeme připravovat český tým na odlet.

Hledáme 4 dobrovolné pracovníky:

  • zkušené stavbaře nebo zedníky
  • silné a pracovité pracovníky (k ruce zedníkům)

Délka misijního výjezdu cca 10 – 14 dní

Projekt opravy domů malomocných rodičů dětí, stavby zázemí pro práci s dětmi a vyslání pracovního týmu do etiopského města Jimma můžete podpořit na některém z našich účtů s uvedením variabilního symbolu 3202.
Projekt stavby další třídy pro masajské děti a vyslání pracovního týmu do Loltepes v Tanzanii můžete podpořit na některém z našich účtů s uvedením variabilního symbolu 3201.

U obou destinací a pracovních projektů je nutné pro dobrovolníka splnit tyto podmínky:

Musí pokrýt všechny související náklady (letenka, očkování, pojištění, jízdné a jídlo v Tanzanii), celkem přibližně 25 000 Kč, které bude muset dobrovolník získat. Obvykle je zdrojem těchto financí vaše církev, vaše vlastní zdroje a drobní dárci nebo podnikatelé a firmy.

  • Musí se připravit zdravotně, tedy absolvovat minimálně povinná očkování, bez kterých není možný vstup do zemí (kontroly na letišti), a být připraven na těžkou práci v obtížných podmínkách (vysoké teploty ve stepi, prach a možnost zažívacích obtíží).
  • Musí získat doporučení svého duchovního.
  • Musí projít výběrem, který zajišťuje Nehemia, případně vedoucí pracovního výjezdu.
  • Na účast na pracovním výjezdu není nárok a Nehemia si vyhrazuje právo na výběr osob, které do destinace pojedou.
Příspěvek byl publikován v rubrice Humanitární pomoc, Misijní výjezdy, Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.