Projekt podpory masajských dětí v Loltepes v Masajské stepi

arusha-map [1600x1200]Geografie: Loltepes je místo v Masajské stepi v Tanzanii, přibližně 130 km jižně od města Arusha v severovýchodní Tanzanii. Místní step je jen řídce obydlená Masaji a nachází se ve výšce přesahující 1200 metrů nad mořem.
Demografie: V lokalitě, kde se nachází Loltepes, žijí převážně jen Masajové svým polo-nomádským způsobem života. Uvádí se, že v Masajské stepi žije celkem 350 000 Masajů.

V roce 2008 správní rada Nehemia rozhodla o rozšíření působnosti do Tanzanie směrem k masajskému národu. Jako partner nám při tomto kroku stála po boku Německá AVC/Nehemia, působící mimo jiné také mezi Masaji, a to po dlouhá léta.

V Masajské stepi v místě nazvaném Loltepes byla postavena škola pro 370 dětí.

Nehemia si vzala pod patronaci pravidelnou podporu 50 masajským dětí, kterým hradíme vzdělání, školní uniformu a jedno teplé jídlo denně. Měsíční náklady na jedno dítě jsou 175 Kč. V minulosti jsme se zde významně podíleli na výstavbě nových tříd, školní jídelny a sociálního zařízení. Několikrát jsme odeslali prostředky na nákup potravin v období sucha, které pravidelně ohrožuje životy mnohých Masajů.

Dlouhodobá perspektiva projektu:

Nehemia má zájem humanitární a misijní práci mezi Masaji i nadále podporovat, a to především dlouhodobou podporou studia masajských dětí, potravinové pomoci a stavebních projektů.

Aktuální stav projektu:

Aktuálně Nehemia podporuje pravidelně celkem 50 masajských dětí v místě Loltepes. Z prostředků českých dárců byla pro masajské děti postavena jídelna, několik školních tříd a rozestavěny jsou sociální zařízení a sprchy pro internátní děti. Pro období nejbližšího roku máme zájem vyslat do Tanzanie pracovní tým, který by postavil další školní třídu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Humanitární pomoc, Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.