Projekt podpory dětí ve městě Jimma

divka z projektu v Jimma [1600x1200]Geografie: Jimma je největším městem v jihozápadní části Etiopie. Leží v nadmořské výšce 1780 m n.m.
Demografie: Celkový počet obyvatel města Jimma je 207 500. Největší počet obyvatel patří svým vyznáním k ortodoxním křesťanům s téměř 47 %. Druhou nejsilnější skupinou co do vyznání jsou muslimové s 39 %. Protestanté zahrnují zbylých 13 % a 1 % jsou jiná náboženství.
Historie: Jimma byla až do pozdního 19. století hlavním městem Oromského království. Klíčová byla poloha města, protože leželo na jedné z významných obchodních cest tehdejší Etiopie. V 60. letech zde bylo situováno největší tržiště celého regionu, které denně navštívilo až 30 000 lidí. V době italské okupace se Jimma měla stát významným centrem islámského učení, aby byl oslaben vliv pravoslavné církve. Přestože šlo o pouhý záměr, je do dnešních dnů otisk islámu znatelný. Zdejší mezinárodní letiště a univerzita dělají z Jimmy pulzující aglomeraci.

deti z projektu Jimma [1600x1200]Projekt podpory nejchudších etiopských dětí jsme započali v říjnu roku 2010. Byl to zároveň náš druhý vzdělávací projekt. Naše aktivity jsou i zde směrovány na vzdělání dětí z okraje společnosti. Většina dětí, které jsou v programu, pochází z leprotických rodin.

Lepra je v místních podmínkách jasnou vstupenkou na samé dno společnosti, kde lidé nemají sebemenší šanci na jakýkoliv posun směrem k „lepší budoucnosti“. Vzdělání a preventivní léčba jsou pro tyto děti nadějí na obrat s osudem lepším, než jaký mají jejich rodiče.

Měsíční náklady na podporu jednoho dítěte jsou 500 Kč. Vzhledem k výši celé částky není nutné, aby jeden sponzor „pokrýval celé dítě“, ale je běžnou praxí, že na jedno dítě přispívá více sponzorů. V částce je zahrnuta podpora pomůcek pro vzdělání, ošacení, lékařská péče a strava. Každý sponzor dostává dvakrát ročně osobní informace a aktuální fotografii podporovaného dítěte.

Dlouhodobá perspektiva projektu:
Dle jednání správní rady Nehemia máme zájem projekt ve městě Jimma nejen nadále podporovat, ale také rozšířit a pomoci místní práci rozvinout i o další pomoc kromě podpor vzdělávání dětí.

Aktuální stav projektu:
V současné době je v projektu zapojeno celkem 50 dětí. Letos na jaře jsme se rozhodli vstoupit s vírou do podpory dalších 50 dětí až na celkový počet 100 dětí. Dále bychom do oblasti rádi vyslali pracovní tým, který pomůže na stavbě místnosti pro práci s podporovanými dětmi a v dalších stavebních projektech.
Pokud máte zájem podílet se na změně života etiopských dětí, kontaktujte prosím naši kancelář:
e-mail: dbednarova@nehemia.cz
telefon: 739 524 877

Příspěvek byl publikován v rubrice Humanitární pomoc, Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.