Václav Bednář – Chorvatsko

Variabilní symbol 2101

Moldavsko 2015 – podrobněji zde
Bosna – podrobněji zde
Ukrajina – podrobněji zde

Václav Bednář fotoGeografie: Vašek Bednář žije se svou manželkou a dvěma syny v Havířově a od roku 1991 je členem Apoštolské církve v Havířově.

Historie: Již od svého obrácení v roce 1991 vnímá silné Boží povolání do zemí bývalého Sovětského svazu. Od roku 1996 do roku 2001 byl vedoucím Nadačního fondu Nehemia. V současné době je misionářem sboru Apoštolské církve v Havířově.

1997 prvnTí kluci v Otchim dom+ś Kyjev+ś (v pronajatÔÇÜm byt+ś) [1600x1200]Popis projektu: Vašek je zapojen do projektu Podpora dětských domovů a práce na ulici s dětmi na Ukrajině, který spravuje NF Nehemia. Pravidelně s manželkou Dankou jezdí na Ukrajinu, kde se prakticky podílí na práci mezi dětmi, a to jak na ulici, tak přímo v křesťanských dětských domovech v Kyjevě, Chotově, Apostolovu, Tlumači, Mariupolu, Žlutých Vodách a Vinnici. Každý rok pořádá letní misijní výjezdy do dětských domovů. Součástí jeho služby jsou kázání a organizování seminářů v různých ukrajinských církvích, hlavně ve sborech Spasení v Petrivském a Vasylkově, ve sborech v Krivém Rogu, Apostolovu, Kolomyji a Ivanofrankovsku.

Dlouhodobá perspektiva projektu: Vašek chce více rozvíjet službu v církvích i efektivně sloužit dětem a vedoucím v dětských domovech na Ukrajině. Rovněž chce ještě více pomoci s realizací Velkého poslání v českých sborech.

1997.06 krmenTí d+śtTí kterÔÇÜ Tžily ve sklep+ś v Kyjev+ś [1600x1200]

Aktuální stav projektu: Vašek jezdí pravidelně 5x ročně na 20 dní sloužit dětem do dětských domovů a církvím na Ukrajině. Zároveň s Dankou slouží v církvích v Česku, kde motivuje věřící ke službě a k misii. Jejich touhou je představit misijní pole našim sborům a pomoci jim více se zapojit do zahraniční misie. Chce je seznámit s misijními potřebami a případně jim pomoci v jejich službě v zahraničí.V současnosti, vzhledem ke komplikované situaci na Ukrajině, hledá další možnosti práce v Bosně či Chorvatsku.

Pokud vám nejsou lhostejné osudy dětí a máte touhu podílet se na jejich záchraně pro Boží království, můžete:
. jet s námi sloužit dětem do dětských domovů na Ukrajině
. modlit se za milost pro děti z dětských domovů, za misijní výjezdy na Ukrajinu
. finančně podpořit práci Vaška Bednáře skrze číslo účtu NF Nehemia 1057340/2060, var. symbol 2101.

Napsat komentář