Naléhavá prosba o pomoc syrským uprchlíkům bratra Dikrana Salbashiana z Jordánska

Aleppo_Nov_21_2012_Karm_el_JabalDostali jsme druhou urgentní prosbu o pomoc od bratra Dikrana Salbashiana intenzivně pracujícího v Jordánsku a okolních zemích. Většina z nás bude znát tohoto bratra osobně, protože nám sloužil v roce 2009 na konferenci v Českém Těšíně.

Bratr Dikran se stará mimo jiné o distribuci finanční i materiální pomoci uprchlíkům ze Sýrie prostřednictvím místních církví. I nejzákladnější potřeby uprchlíků se ale nedaří naplnit ze současné pomoci. Proto se bratr Dikran společně s bratrem Ronem Hibbertem obrací na české církve s prosbou o pomoc.

Bratr Dikran nás o situaci informuje: „Situaci komplikuje velmi chladné počasí, které na některých místech doprovází záplavy. Místní sbory se plně zapojují do pomoci uprchlíkům a snaží se jim pomoci, jak to jen jde, prakticky i duchovně. Ve městech, kde jsou naše církve, jako například Irbed, Amman, Damascus a Aleppo, distribuujeme stovky potravinových balíčků a dek. Na všechny potřeby to ale zdaleka nestačí. Uprchlíkům také na různých místech promítají film Ježíš.“

Současná krize v Sýrii má již více než 60 000 obětí na lidských životech. Nejméně 2 000 000 Syřanů je bez trvalého domova a nyní mrznou a hladovějí.

Homs_Destruction_14.12.2012

V minulém roce jsme na tuto potřebu zaslali 214 273 Kč, z nich byly nakoupeny deky a potravinové balíčky.

Pokud se rozhodnete bratřím v Jordánsku pomoci, pošlete prostředky na číslo účtu NF Nehemia 100 113 352/0300 s variabilním symbolem 1001.

Příspěvek byl publikován v rubrice Humanitární pomoc. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář