Výjezd do Chorvatska očima Stanislava Bocka

Srub1-finalO bratru Dohnalovi jsem poprvé slyšel na misijní konferenci v Českém Těšíně na začátku roku 2012. Do té doby jsem jej neznal. Dozvěděl jsem se o jejich vizi postavit srub, na který mají k dispozici zhruba 100 000 Kč. To na jejich záměr ale zdaleka nestačilo. Začali jsme tedy o věci mluvit, dohodli termín a já jsem následně mohl oslovit lidi s konkrétními požadavkem. Poté jsme pracovali na technických a finanční záležitostech a postupně věci dotahovali. Byla řada lidí, kteří darovali nemalé finanční částky a technický materiál, aby vše proběhlo.

Také tým odvedl skvělou práci ve velmi krátké době. Za dárce i tým jsem velmi vděčný.
Pro mě to byl a je zajímavý projekt, který ještě zdaleka není u konce. Dle mého odhadu se bude jednat ještě o náklady ve výši 150 000 až 200 000 Kč. Pracovat budeme na přípojkách a vnitřním zařízení srubu. Chybí nám izolace a část vnitřních dřevěných obkladů, podlahy, keramické dlažby a obklady, sprchový kout, umyvadlo a baterie, malá kuchyňská linka a vybavení kuchyně, krb na topení a rozvody vody a elektřiny. Věřím, že v říjnu příštího roku se nám podaří stavbu dodělat do podoby, ve které by se dala začít používat, což bude vyžadovat další finanční obnos.

Nyní už je srub téměř dokončen a plně slouží k misijním účelům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Misijní výjezdy, Rozhovory, Zprávy z projektů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář